SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Adebayor Beşiktaş yolunda

Almeida'dan yanıt bekleyen Beşiktaş'ın gündemindeki Adebayor'un Tottenham günleri sona eriyor. Soldado'yu alan, Morata'yı isteyen Londra ekibiyle, Togolu futbolcunun yolları ayrılıyor.

Güncellenme: 08:26, 03/08/2013
Adebayor Beşiktaş yolunda

Beşiktaş’ta golcü transferinde sıcak gelişmeler yaşanıyor. Siyah-beyazlılar, Portekizli forveti Hugo Almeida’ya yeni sözleşme teklif etmiş, ancak 1.94’lük dev golcü bu öneriye sıcak bakmamıştı. Bu gelişmenin ardından tüm gözler, Tottenham’ın forveti Emmanuel Adebayor’a çevrildi. İngiltere’den gelen son haberler de, tam Beşiktaş’ın istediği gibiydi…

LONDRA’DAN AYRILMIYOR

Valencia’dan Soldado’yu renklerine bağlayan Tottenham, Gareth Bale’in transferinde de genç golcü Morata’yı takas yoluyla kadrosuna katmak istediğini Real Madrid’e iletti. Bu gelişmeler, Tottenham’ın patronu Villas Boas’ın, Adebayor’un biletini kesmesi olarak yorumlandı.

AYRILIK KAÇINILMAZ

Uzun süredir Beşiktaş ile görüşmelerde bulunan Adebayor’un da kariyerinde yeni bir sayfa açmak istemesi, siyah-beyazlıların elini güçlendiriyor. Bu konuda önümüzdeki günlerde somut gelişmelerin yaşanmasına kesin gözüyle bakılıyor.