SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Türk olmaktan gurur duyuyorum’

Borussia Dortmund'un Türk asıllı dünyaca ünlü orta saha oyuncusu İlkay Gündoğan, Almanya'nın en büyük televizyon kanallarından bir olan ZDF için Türkiye'yi anlattı.

Güncellenme: 18:50, 02/08/2013
‘Türk olmaktan gurur duyuyorum’

Borussia Dortmund’da forma giyen İlkay Gündoğan, Alman televizyon kanalı ZDF’ye verdiği röportajda ülkemizi tanıttı.

Türk olduğu için gurur duyduğunu ifade eden İlkay Gündoğan, “Almanya’da doğdum ve büyüdüm. Kendimi orada çok iyi hissediyorum” dedi.

Türk asıllı olduğunu ve bunu inkar etmediğini, inkar etmek de istemediğini vurgulayan genç oyuncu, “Bununla çok da gurur duyuyorum. İki ülkenin etkisi beni bu günlere kadar getirdi. Bence bu kombinasyon hiç de fena değil” ifadelerini kullandı.

İstanbul turunda Sultanahmet Camii ve Ayasofya’yı ziyaret eden nİlkay, ZDF kanalına Türk lokumunun kasıl yapıldığını da gösterdi. Adalar’ı da gezen başarılı oyuncu, Türk spor severlerin ilgi odağı oldu.

Yeni sezondaki hedefleri hakkında ise 22 yaşındaki oyuncu, “Şampiyonlar Ligi yeni sezon da kolay olmayacak ama yine de bu şampiyonada diğer takımları mağlup edebilmek için çok kaliteli olmaya çalışacağız. Bundesliga’da hedef tabii ki yine Şampiyonlar Ligi. Bu turnuvaya katılmak için çok çalışacağız” ifadelerini kullandı.

İlkay, Alman futbolunun son yıllardaki çıkışına da dikkat çekti ve final oynayabilecek takımlar olduklarını gösterdiklerini söyledi.