SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Emirates Stadı’nda düzenlenen basın toplantısına katılan Eboue, Arsenal taraftarları tarafından hala sevildiğini belirterek, “Arsenal’da oynarken elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Umarım pazar günü de maça gelerek sadece beni değil, takımımı da desteklerler” dedi.

Ebou, Türkiye’de zamanının nasıl geçtiği sorusuna, “Türkiye, şimdi benim yeni ülkem. Türkiye’de olduğum için çok mutluyum. Çok iyi bir antrenörüm var, beni oğlu gibi görüyor. Taraftarlar da öyle” yanıtını verdi.

Galatasaray’ı çok sevdiğini dile getiren Eboue, takımı için iki yıldır elinden gelen en iyi performansı sergilemeye çalıştığını ifade etti.

Sarı kırmızılı futbolcu, yarın Emirates Kupası’nda oynayacakları Porto maçıyla ilgili de “Porto takımını çok iyi biliyorum, çünkü daha önce onlarla oynamıştım. Ayrıca teknik direktörümüz de bu takımı çok iyi biliyor. Çok iyi oynadıklarını biliyoruz. Yarın inşallah elimizden gelenin en iyisini ve teknik direktörümüzün dediklerini yaparak kazanacağız” diye konuştu.

Eboue, “Drogba ve Sneijder’in takıma katılmasının ne gibi etkileri oldu?” yönündeki soruya ise “Onların takıma katılmasından dolayı çok mutluyuz. Didier’i kişisel olarak da çok iyi tanıyorum ve takım için elinden gelenin en iyisini yapacağını biliyorum” yanıtını verdi.

Deneyimli futbolcu, Süper Lig ile Premier League arasındaki farkların sorulması üzerine, “Bazı kişiler, Türk liginin zor bir lig olmadığını düşünüyor. Türk ligi, buradakine benzemese de kolay bir lig değil. Çok sıkı ve oynaması zor bir lig. Türkiye’ye gittikten sonra ilk altı maç benim için çok çok zordu ama sonra Türkiye’deki futbolu ve ligi anladım. Şimdi kendimi rahat hissediyorum” değerlendirmesinde bulundu.

30 yaşındaki futbolcu, Arsenal’ın Suarez’i transfer etmek istemesiyle ilgili bir soru üzerine, “Ben kendi kulübüme odaklandım. Bu yıl, bizim için çok zor bir sezon olacak. Dolayısıyla Türk ligine ve kulübüme odaklandım” dedi.