SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Çok kaliteli bir kadromuz var. F.Bahçe'nin Avrupa'yı ne kadar hak ettiğini de göstereceğiz. Şimdiden sezon sonunda zafer kazanacağımızı söylüyorum.”

Hazırlık dönemi ve Salzburg maçlarındaki performansıyla Fenerbahçeli taraftarların yeni gözdesi olan Bruno Alves, kulübün resmi dergisindeki röportajında iddialı konuştu. Portekizli savunma oyuncusu, Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nde yer alacağına çok sevindiğini söylerken herkese “Şampiyonluk sözü veriyorum. Fenerbahçe'nin Avrupa'yı ne kadar hak ettiğini göstereceğiz” dedi.

SADECE İDMANLA OLMAZ

Sarı lacivertli takımın sezon sonunda şampiyonluk ipini göğüsleyecek güçte olduğuna dikkat çeken Alves şunları söyledi: En önemlisi her alanda profesyonel olmak. Yaşam tarzı olarak profesyonel olmaktan bahsediyorum. Bir futbolcu sadece 2 saatlik antrenmanda değil, genel anlamda profesyonel olmalıdır. Yaşayışına dikkat etmelisin. Ne yediğine, dinlenmene, hangi anda ne yaptığına her zaman buna konsantre olmalısın, bu şekilde yaşamalısın.

YÖN KAYBETMEK KOLAY

Konsantre olmazsan, futbolda yönünü kaybetmek çok kolay. Kazanmayı çok seviyorum. İşimi nasıl yaptığım, beni ben yapan en önemli özelliklerimden biri. Çünkü futbol oynarken her şeyimi sahaya koyuyorum. Fenerbahçe gibi büyük bir takımın, büyük turnuvalarda ve büyük şampiyonlarda olması çok önemli. Geçen yıl Fenerbahçe, Avrupa Kupaları'nda en iyi takımlardan biri olduğunu ve en iyi takımlara karşı mücadele edebileceğini ve neler yapabileceğini gösterdi. Şimdi tekrar Şampiyonlar Ligi'ndeyiz. Takımdaki hava çok iyi.