SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mourinho deli olacak!

Barça’nın başındayken Portekizli hocanın başına dert olanGuardiola Bayern’de de Jose Mourinho’yu kızdırdı. Alman devi, Chelsea’nin tecrübeli stoperi David Luiz’e kanca attı.

Güncellenme: 09:34, 02/08/2013
Mourinho deli olacak!

Avrupa’da transfer piyasasında astronomik rakamlar baş döndürürken birbirinden pek de haz etmeyen iki büyük hoca arasındaki rekabet de ilgiyle izleniyor. Kim mi onlar? Pep Guardiola ve Jose Mourinho.

Barcelona’yı çalıştırırken Real Madrid'in hocası Mourinho'ya kötü tecrübeler tattıran Guardiola, Bayern Münih'teki günlerinde de Portekizli'yi rahat bırakacağa benzemiyor. Katalan teknik adam, Jose Mourinho'nun takımı Chelsea'nin kilit parçalarından David Luiz'i kıskacına aldı. Bayern bu transfer için 40 milyon sterlini gözden çıkardı.

PSG'YE SATMAMIŞTI

Jose Mourinho, takımı ile çıkacağı Asya Turu öncesi bu haber üzerine köpürdü. Portekizli çalıştırıcı devlerin takibindeki David Luiz'i satmayı düşünmediğini belirtmişti. Mourinho, PSG ve Barcelona'dan gelen astronomik teklifleri de reddetmişti. Brezilyalı giderse Porto'dan Mangala transfer edilecek.