SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bayern Münih'te 21 futbolcunun süre aldığı maçta 1 dakika bile oynamayan Emre Can ayrılıyor. Alman devi ile pazarlıkları sürdüren Cimbom, oyuncuyu tapusuyla almak istiyor.

Bu transfer döneminde geçmiş yılların aksine suskun kalan Galatasaray hazırlık maçlarında iyi sinyaller vermedi, yönetim harekete geçti. Teknik heyetin raporu doğrultusunda yerli oyuncuları gündemine alan yöneticiler, Arda Turan-Emre Can ikilisi gözüne kestirdi. Arda transferi ile Ünal Aysal ilgileniyor, Emre için de sarı-kırmızılılar dört koldan saldırıyor.

KİRALAMAYA ‘HAYIR’

Öyle ki Fatih Terim'in meslektaşı Guardiola'yı aramasından sonra Erdal Keser de Bayern Münih Sportif Direktörü Sammer ile iletişime geçti. Görüşmeler olumlu gidiyor ama bir noktada tıkanıyor. Çünkü Alman ekibi, ‘geleceğin Ballack'ı olarak gördüğü Emre Can'ı bonservisiyle vermek istemiyor. Galatasaray ise kiralamaya sıcak bakmıyor.

TEŞEKKÜRLER GUARDIOLA

Ancak Almanya'dan gelen son haberler, sarı-kırmızılıların lehine. Guardiola, Sao Paolo'ya 2-0 yendikleri maçta 21 oyuncusuna görev verirken, Emre Can'a 1 dakika bile şans tanımadı.

Sözün özü Emre'nin Bayern'de devam etme ihtimali kalmadı. Bundesliga'dan aldığı teklifleri reddeden 19 yaşındaki orta saha oyuncusu, Devler Ligi faktörü ile Galatasaray'ı istiyor, geri sayım sürüyor.

Egehan ŞENGÜL/AMK