SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın yeni transferi Atiba Hutchinson, çok yönlü bir oyuncu olduğunu ve değişik pozisyonlarda oynayabileceğini, Hırvat teknik adam Slaven Biliç’in kendisini orta sahada oynatmayı planladığını söyledi.

Yeni sezona hazırlık çalışmalarını Avusturya’da sürdüren Beşikktaş’ta idmanın ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Kanadalı futbolcu, kendisini “çok yönlü, değişik pozisyonlarda oynayabilen, çalışkan, kazanma karekterine sahip bir futbolcu olarak tanımlayabileceğini” açıkladı.

Beşiktaş’ın Avusturya’daki kampına katıldığında yönetim, teknik ekip ve futbolcu arkadaşlarınca çok sıcak bir ilgiyle karşılandığını anlatan Atiba Hutchinson, “Böylesine sıcak bir ortamda başarıya ulaşabileceğime inanıyorum” dedi.

Teknik Direktör Slaven Biliç ile bazı görüşmeler yaptığını belirten Hutchinson, “Çok yönlü bir oyuncuyum. Hocam beni orta sahada oynatmayı planlıyor. İhtiyaç duyulduğu takdirde, ileri dönemde orta saha dışındaki değişik pozisyonlarda da oynayabilirim” şeklinde konuştu.

Genç yaşta Kanada’dan Avrupa’ya gitme hedefinin her zaman var olduğunu vurgulayan Atiba, “Genç yaşta Avrupa’ya gidişim, kariyerimi olumlu yönde etkiledi. Önce küçük kulüplerde oynamaya başladım, ardından büyük kulüplere geçtim. Avrupa Kupası ve Şampiyonlar Ligi atmosferini yaşadım. Hedeflerimi gerçekleştirdiğimi sanıyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Son birkaç yıldan beri Türkiye ligindeki büyük takımları takip ettiğini ifade eden 30 yaşındaki futbolcu, “Fiziksel olarak kaliteli oyuncuların yer aldığı zorlu bir liginiz var. Mücadelenin üst düzeyde yaşandığı bir rekabet var. İlerleyen dönemde ligi daha yakından tanıyacağım” ifadesini kullandı.

Kanada’da futbolun çok yaygın bir spor dalı olmadığını hatırlatan Hutchinson, Karayip ülkesi Trinidad ve Tobago kökenli olduğunu, ailesinin desteğiyle futbolcu olmaya karar verdiğini kaydetti.

Avusturya’nın Lienz bölgesinde 17 Temmuz’dan bu yana yeni sezona hazırlık çalışmalarını sürdüren siyah-beyazlı ekip, kamp kapsamındaki son hazırlık maçını bugün Arnavutluk’un Laçin ekibiyle oynayacak. Kamp bölgesine yaklaşık 130 kilometre mesafedeki Villach kentinin Lind stadında 18.00’de başlaması planlanan karşılaşmanın ardından kafile Türkiye’ye dönmek üzere Avusturya’dan ayrılacak.