SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

ŞU görüldü ki, gruplara kadar Trabzonspor'u çözmeye devam… Geçen sezonun devamı bir takım mı, yoksa Akçay her şeyi silbaştan değiştirmiş mi? Tepeden tırnağa değişmesi imkansız, her şey ortada. İlk yarıdaki görüntü; gol de dahil, hiçbir şey ifade etmiyor. Mustafa hoca belli ki, kadroda istikrarı seviyor. Sahaya çıkardığı kadroyla, ‘temkinli' futbol mesajı vermeye devam ediyor. Ama ara sıra rakiplere bakması lazım. Hadi ilk maçın, bu sezonun ilk Avrupa maçında hafif ürkek davrandı… İlk yarım saatte rakibi az-çok tartıp ona göre hamlelerini değiştirebilirdi. Minsk defansının hatası olmasaydı, Henrique o golü bulamazdı. İkinci devredeki Minsk baskısı, o gole rağmen olması manidar olsa gerek. Sahaya baktığında kalite farkı bariz, ama bunu gösteremiyorlar.

Colman&Adrian durunca

İKİNCİ yarıda oyunun düşme nedeni orta alan kurgusu. Biz bu filmi daha önce de gördük… Colman ve Adrian durunca takımın durmasına geçen sezondan alışmıştık. Bu sezon da sanırım bu iki merkez oyuncu ile işi zor Trabzonspor'un.

YALNIZ şu var; kötü oyuna rağmen yine de pozisyon bulabildiler. 53'te Volkan'ın kaçırdığı pozisyon bir bencilliğin sonucu. Hep aynı şeyleri yapması tesadüf olabilir mi? Kadro zenginleşir ve Volkan kendini 18 dışında bulursa şaşırmasın. Maçın başından beri Onur'daki durgunluğu çözmeye çalıştım. 75'te uzaktan çekilen şutla kendine geldi. Malouda'nın girmesi, tamamen bir taraftar beklentisiydi. Minsk’li taraftarlar bile yavan futbola isyan etti, onu sahaya çağırdı.

MUSTAFA Akçay, ‘Her türlü beraberlik iyidir’ demişti. Trabzonspor deplasmanda gol bulduğuna göre, bu turu yüzde 51 geçti sayılır. İki ayaklı maçlarda iş ikinci maçta bitse de bence turun yarıdan fazlası geçildi. Trabzon'da bir süpriz olmazsa, takımın önü açık. Eksikleri ikinci maçtan sonra yazmak en doğrusu…