SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere’de yayın yapan Daily Star gazetesi, Avrupa transfer piyasasını sarsacak bir habere imza attı. Gazete, Real Madrid’in uzun süredir peşinde koştuğu ve  rekor ücretler önerdiği Gareth Bale’in Real Madrid forması giyeceğini, genç yıldızın İspanyol devinin formasını giymesi halinde Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo’nun da Manchester United’ın yolunu tutacağını yazdı.

‘Kırmızı Şeytanlar’ın yeni menajeri David Moyes’un ısrarlarla gerçekleşmesini istediği transfer için Manchester United Yönetim Kurulu Başkanı Ed Woodward’un Real Madrid Başkanı Florentino Perez ile temas sağladığını yazan gazete, iki takımın 80 milyon euroluk bir bonservis bedeli için anlaştığını iddia etti. Manchester United’a olan özlemini her defasında dile getiren Ronaldo’nun da bu transferi istemesi, söylentileri güçlendiriyor.

Gazetenin bir diğer bombası ise Ronaldo’nun transferi sonrasında gerçekleşeceği iddia edilen Rooney-Chelsea transferi… Ünlü teknik adam Jose Mourinho’nun Chelsea’nin başına yeniden geçmesinin ardından kadrosunda istediği ilk isimlerden biri olan Rooney’nin ‘Maviler’in formasını giyebileceği ifade edildi.