SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ersun Yanal'la başlamak lazım. Öncelikle hocadan bir isteğim var. Bu camia vaadlerden çok sıkıldı. Gerek Aziz Yıldırım'ın üst üste şampiyonluk sözü, gerek Kocaman'ın ‘mutlak zafer' sözleri, şu sıralarda da Abdullah Kiğılı'nın cümleleri, artık kabak tadı vermişken bir de sen çıkma hoca.

Eğer Salzburg'da şut bile çekmekte zorlanacaksan, 90+3'te rakibin acemiliğiyle kazanılan bir penaltıyla 1-1'i bulacaksan, maçtan önce ‘Ne olursa olsun kazanacağız' deme hoca. Beklentiyi yükseltme ki, elindekiyle yetinmeyi bilsin taraftar.

Kadro yanlış. PSV maçında ayakta duramayan Emre'yi önemli bir isim ve kaptan diye oynatma hoca. Güçlensin, bildiğimiz Emre olsun, gece bile forma üzerinde yatar zaten. Ortada harika işler yapan Alper'i yer bulamadın diye kanatta oynatıp bitirme hoca. Alper'i sağa koyacaksın diye Kuyt'ı solda madara etme hoca. Bu kadar ‘göbek oyunu' oynayıp, göbekten 7-8 tane net pozisyon verme hoca.

Geçelim oyunculara. Önce Bruno Alves. Vallahi aç kalsın rakibin kolunu bacağını yer. Mükemmel bir stoper, Türkiye'nin çok üzerinde. Sert, hamleli ve ayağı en az Kuyt kadar iyi. Kırmızı kartlık hareketleri var ama görmemesi, hatta kariyerinde hiç direkt kırmızı almaması zaten onun profesyonelliğini gösteriyor.

Kadlec… F.Bahçe'nin yaptığı iş değil. Ben Hasan'dan farkını görmedim. Var esasında, sarışın. 2 senede sol beke 9 milyon euro yatırıp elinde Hasan Ali ve Kadlec varsa oturup düşüneceksin.

Şimdi geneline bakalım. Sistemi oturmamış, ne yaptığını bilmeyen, kalbi ileri, beyni geçen seneden dolayı yan oynamak isteyen, arada kalmış bir takım. Yanal ‘5-6 hafta lazım' derken de iyimsermiş galiba. Çünkü 3 senedir oturtulan zihnin bir anda değişmesi futbolda değil, filimlerde olur.

Salzburg’la bitirelim. Futbol için çikolata parasına böyle takım kurmak, büyük iş. Genç, oynarken zevk alan ama kesinlikle rakibi sinir eden bir hızları var. Kadıköy'de can sıkarlar, kafa açarlar. Aman deyim…