SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Kazanmayı çok seviyorum’

Fenerbahçe'nin Portekizli futbolcusu Bruno Alves, sarı-lacivertli takımın UEFA Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edebilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Güncellenme: 17:23, 01/08/2013
‘Kazanmayı çok seviyorum’

Bruno Alves, sarı-lacivertli kulübün aylık resmi yayın organı Fenerbahçe Dergisi’nin ağustos sayısında yer alan röportajında, Fenerbahçe gibi büyük bir takımın, büyük şampiyonlarda olmasının çok önemli olduğunu belirterek, “Geçen yıl Fenerbahçe, Avrupa kupalarında en iyi takımlardan biri olduğunu, en iyi takımlara karşı mücadele edebileceğini ve neler yapabileceğini gösterdi” ifadesini kullandı.

Şimdi UEFA Şampiyonlar Ligi’ne katılmak için mücadele ettiklerini kaydeden Portekizli futbolcu, “Takımdaki hava çok iyi. Takım da taraftarlar da çok daha motive. Şampiyon olmak için her şeyi yapacağız. Şampiyonlar Ligi’ne mücadele edebilmek için elimizden geleni yapacağız ve takımın kalitesini göstermek için çabalayacağız. Ayrıca insanlarda Fenerbahçe’nin Avrupa’yı hak ettiği düşüncesini oluşturmak için elimizden gelen çabayı göstereceğiz” diye görüşlerini aktardı.

“KAZANMAYI ÇOK SEVİYORUM”

Bruno Alves, futbolcunun sadece antrenmanda değil, genel anlamda profesyonel olması gerektiğini ve her an yaşayışına, yediğine, dinlenmesine dikkat etmesi gerektiğini kaydetti.

Oynarken her şeyini sahaya koyduğunu dile getiren Alves, “Kazanmayı çok seviyorum. Elimden gelenin en iyisini yapmayı seviyorum. İşimi nasıl yaptığım, beni ben yapan en önemli özelliklerimden biri. Çünkü futbol oynarken her şeyimi sahaya koyuyorum” şeklinde görüş belirtti.

Spor Toto Süper Lig’de rekabetin yüksek olduğuna dikkati çeken Bruno Alves, her takımın bu ligde şampiyon olabilmek için en iyisini göstermek zorunda olduğunu ifade etti.

Ailesi hakkında da bilgiler veren Alves, kızı Adriana’nın 6, oğlu Lgonardo’nun 3 yaşında olduğunu, eşi Ana Rute Alves’nin aralık sonu veya ocak sonunda üçüncü çocuklarını doğuracağını kaydetti.