SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Kadıköy’de bu iş biter

Kadıköy’de bu iş biter

SEZONUN ilk maçları her zaman zordur. Salzburg karşısındaki Fenerbahçe için de bu durum etkili oldu. Öncelikle rakibin liginin başlamış olması, Fenerbahçe'den daha hazır bir görüntü çizmelerinin ana nedeniydi. Öyle ki Fenerbahçe'nin ilk şutu için 54 dakika beklemek gerekti…

FENERBAHÇE'NİN olumlu yanlarından en başta geleni fiziksel olarak hazır gözükmeleriydi. Tabii aynı şeyi oyun mekaniği için söyleyemeyiz. Bu eksikliği maç boyunce çektiler. Pas yapamadılar, oyun kuramadılar. Bu da oyuncuların bireysel olarak bir şeyler yapmak istemesine neden oldu; ki bu da hataları beraberinde getirdi. Takımın saha içi yerleşim düzeninin belli olmadığını net şekilde gördük. Bu deorganize görünüm can sıkıcıydı.

MAÇIN ilk yarısı boyunca heyecan vermeyen Fenerbahçe'nin en büyük eksiği rakibe yapılması gereken baskının unutulmasıydı. Ersun Yanal hocanın prensipleri arasında hücum pres vardır; bunu sahada göremedik. Bu da rakibin daha hazır olmasına bağlanabilir. İşin ilginç yanı oyuna ısınmaya başladığımız anlarda Fenerbahçe'nin golü yemesiydi.

DÜN akşamki sistemde kenar adamlarının çok çabuk olması gerekir. Kuyt ve Alper çabuk değillerdi. Kanatlardan pas bağlantılarının yapılmaması işleri zorlaştırdı.

KADRO tercihi ile ilgili antrenman durumunu bilmediğimiz için çok bir şey söylemek doğru olmaz. Ama Cristian ile çabukluğu ve sezgisiyle çok etkili olan Sow'un ilk 11'de olması gerektiğini düşünüyorum. İki futbolcu girdikten sonra maç döndü. Yeni transferlerden ise Kadlec'i beğendim. Hem yaşı itibariyle hem de hücum çıkışlarıyla olumlu bir izlenim verdi. Takımın en formda ismi ise sezonu kötü bitiren Volkan Demirel idi şüphesiz.

FENERBAHÇE koşan mücadele eden zaman zamnan top yapan ve en önemlisi hazır bir rakibe karşı sadece son 15-20 dakikada etkili olabildi. Bunun bile ne kadar fark yarattığını herkes gördü. Tur Fenerbahçe için artık mucize değil. Kadıköy'de gereken skorun rahatça alınacağıın düşünüyorum. Ersun Yanal'ın Fenerbahçe'yi büyük hedeflere ulaştıracağına gönülden inanıyorum.