SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Liverpool’un kaptanı Steven Gerrard, gelecek sezon başarılı olmalarının büyük ölçüde Luis Suarez’in takımda kalıp kalmayacağına bağlı olduğunu, Uruguaylı oyuncunun dünyanın en iyi 3. oyuncusu olduğunu söyledi.

“İndependent”e konuşan İngiliz oyuncu, Manchester City, Chelsea ve Manchester United gibi formda ekiplerin yer aldığı bir ligde her sezon ilk 4’e girmenin zor olduğunu, Tottenham Hotspur, Arsenal ve kendilerinin 4’üncülük için mücadele verdiğini vurguladı.

Daha önce Liverpool’dan ayrılmak istediğini açıklamasının ardından Arsenal’in 2 kez transfer girişiminde bulunduğu ve Liverpool’un bu teklifleri reddettiği 26 yaşındaki Uruguaylı golcü Luis Suarez’e ilişkin değerlendirmelerde bulunan Gerrard, “Kulüp olarak verdiğimiz 4’üncülük mücadelesine devam etmemiz, tamamen Luis Suarez’in birkaç hafta içinde vereceği karara bağlı” dedi.

Suarez’in takımdan ayrılmasının Liverpool’u zor durumda bırakacağını söyleyen Gerrard, “Eğer Arsenal’e giderse, bu sezonun daha da zor geçeceği açık. İlk 4 mücadelesi veren rakibimiz çok fazla güçlenecek” ifadesini kullandı.

Gerrard, kulübe ne kadar para verilirse verilsin Suarez’in satılmaması gerektiğini belirterek, “Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo’nun ardından Gareth Bale ile aynı seviyede olduğunu düşündüğüm dünyanın en iyi 3. oyuncusu Suarez’dir” şeklinde konuştu.

Uruguaylı 26 yaşındaki Suarez, geçen sezon Premier Lig’de Liverpoll forması ile çıktığı 33 maçta 23 gol, 11 asistlik bir performans sergilemişti.