SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Emenike’de mutlu son

Emenike için 13 milyon euroyu uygun gören Kanarya, Ruslar’ın 13.5’a gerilemesiyle sona çok yaklaştı. Nijeryalı yıldızla da ilk yılı 2.9, son yılı ise 3.2 milyon euro olan 4 senelik anlaşma yapıldı. Cardozo’nun olması artık zor.

Güncellenme: 08:39, 01/08/2013
Emenike’de mutlu son

F.Bahçe’nin transfer listesindeki iki golcü adaydan biri olan Emmanuel Emenike bir adım öne çıktı. Hatta transferin bitmesi an meselesi olarak gözüküyor. Çok uzun süredir forvet arayışlarını sürdüren sarı-lacivertliler, Cardozo'yla her konuda anlaşmışken bir anda rota değiştirerek Spartak Moskova'nın yıldızına yönelmişti. Bunun sebebi ise daha önce oyuncusunu satmak istemeyen Rus kulübünün Emenike'yi satmak istediğini F.Bahçe'ye bildirmesiydi.

Yaklaşık 5 gündür devam eden bu görüşmeler artık sonlanmak üzere. Çünkü yönetim Nijeryalı yıldızla 4 yıllık anlaştı. İlk sene 2.9,ikinci 3, 3. 3.1, 4. sezon ise 3.2 milyon euro karşılığında F.Bahçe'nin teklifini kabul eden Emenike, kulübünün onay vermesi için beklemeye geçti

Dün de bu konuda ciddi bir adım atıldı. Kanarya, 26 yaşındaki oyuncu için 13 milyon euroluk bir bonservis bedeli belirledi. 15'te direten Moskova temsilcisi ise dün 13.5 milyon euroya kadar gerileyince aradaki fark çok ufak hale geldi. Ve artık tarafların anlaşmasına kesin gözüyle bakılıyor.

KAP'a açıklama yapıldı

Bu arada F.Bahçe Kulübü, Oscar Cardozo ve Emmanuel Emenike transferlerinde henüz açıklama gerektirecek aşamaya gelmediklerini bildirdi. Sarı-lacivertli kulübün KAP'a yaptığı açıklama şöyle: “Cardozo ve Emenike konusunda transfer temaslarımız olmakla beraber henüz açıklama gerektirecek aşamaya gelinmemiştir. Temasların yeterli önem düzeyine erişmesi halinde gerekli açıklamalar öncelikle KAP üzerinden yapılacaktır.”