SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın tecrübeli yıldızı Didier Drogba’nın Chelsea’den eski takım arkadaşı ve Salomon Kalou, Drogba’nın kariyerini Amerika Birleşik Devletleri’nde sonlandırmak istediğini söyledi.

Goal.com İngiltere’ye konuşan Fildişili oyuncu Drogba için “O Amerika’yı çok seviyor. Tatil için sürekli orayı tercih ediyor. Drogba için Amerika’da oynamak harika bir tecrübe olurdu. Onun amacının kariyerini MLS’te sonlandırmak olduğunu düşünüyorum” dedi.

Drogba’nın kendisine böyle bir şeyi direkt olarak söylemediğini belirten Kalou, “Drogba bana sadece kariyerini New York veya Los Angeles’ta sonlandırmanın çok iyi bir deneyim olacağını söyledi. Bence onun kafasında bu var ve orada futbol hayatını noktalamak isteyecektir” şeklinde konuştu.

G.Saray’ın tecrübeli yıldızının gittiği her yerde etki yapma gücüne sahip biri olduğunu belirten Kalou, “Onun için MLS’e gitmek çok iyi bir şey olur çünkü gelişmekte olan bir lig” şeklinde konuştu.

Kendi kariyeri hakkında da açıklamalarda bulunan 27 yaşındaki oyuncu, “Geleceğimle ilgili kulüple hiç konuşmadık. Şu an Lille ile bir sözleşmem var ve sezon öncesi çok sıkı çalışıyorum. Doğru zaman geldiğinde kulübümle oturup konuşacağız” dedi.

Salomon Kalou 6 yıllık Chelsea macerasından sonra 2012-13 sezonunda Lille takımına transfer oldu. Yıldız ismin adı Trabzonspor ile de zaman zaman anıldı.