SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İmza parası nedeniyle soğuk bakılan Kanadalı ön libero, Slaven Bilic'in ısrarı sonucu kadroya katıldı. Atiba yıllık 1 milyon euro alacak.

Beşiktaş Kanadalı 30 yaşındaki ön libero Atiba Hutchinson ile 2 yıllık sözleşme imzaladı. Önceki gün Hollanda'ya giderek tecrübeli yıldız ile anlaşan yönetici Erdal Torunoğulları, futbolcuyu İstanbul'a getirdi. Sabah saatlerinde KAP'a görüşmelere başlandığını duyuran ve Hutchinson'ı sağlık kontrolüne sokan Beşiktaş, akşamüzeri ise kesin anlaşmanın sağlandığını BİST'e bildirdi. Buna göre Kanadalı futbolcuya iki yıllık sözleşmenin her sezonu için 1 milyon euro garanti para verilecek, maç başına ise 10 bin euro ödenecek.

İMZA PARASI ÖDENMEYECEK

Buraya kadar yazılanlar işin bilinen kısmı. Ancak daha önce AMK'nın ortaya çıkardığı gibi Beşiktaş Yönetimi oyuncunun menajerlerinin istediği 900 bin euroluk imza parası nedeniyle Hutchinson'a soğuk bakıyordu. Slaven Bilic'in ısrarla istediği bu futbolcunun menajerlik ilişkileri de yönetimin canını sıkıyordu. Buna rağmen Bilic'in dediği oldu ve tecrübeli hocanın ısrarı üzerine transfer gerçekleşti. AMK'nın edindiği bilgilere Beşiktaş Yönetimi'nin izlediği ‘bekle ve gör' taktiği tuttu. Yönetici Torunoğulları, bonservisi bulunmayan futbolcu için engel teşkil eden imza parası sorununu aştı. Tecrübeli oyuncuya imza parası ödenmeden transfer gerçekleştirildi.

Ersoy ÖZDEM/AMK