SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tezahüratlara düzenleme!

Başkent Ankara'da yapılan Spor Çalıştayı öncesinde soruları yanıtlayan İçişleri Bakanı Muammer Güler, bazı tezahüratlara düzenleme getireleceğini açıkladı.

Güncellenme: 13:04, 31/07/2013
Tezahüratlara düzenleme!

İçişleri Bakanı Muammer Güler,Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın da katılımıyla yapılan Spor Çalıştayı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Güler, tribünlerdeki siyasi ve ideolojik anlamdaki kötü tezahüratlar hakkında düzenleme yapılacağını açıkladı.

İşte Güler’in o açıklaması…

– Tribünlerdeki o yasa dışı gösteriler veya spor ahlakına uymayacak davranışlar kötü tezahüratların içine siyasi ve ideolojik anlamadaki kötü tezahüratları da koyuyoruz. Zaten uluslararası normlarda bu tür tezahüratlar yasak.

– Kombine satışlarda da kulüplerimiz bu konuda gerekli taahhütleri imzalatmış durumdalar. Bu da elbette ki bizim takibimizdedir. Sporun dışına çıkan ter türlü tezahüratla ilgili düzenleme var.

– Siyasi ve ideolojik tezahüratların sporun ruhuyla bağdaşmadığı kesindir. Hakarette bunun içindedir, spor dışı davranış da bunun içindedir. Kanunun düzenlemesi bunların tümüyle ilgilidir.