SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere Ligi’nde transfer gündeminin en çok tartışılan ismi bir süredir Liverpool’un Uruguaylı futbolcusu Luis Suarez. Futbolcunun talipleri arasında sezonu dördüncü sırada bitirerek gelecek sezon Şampiyonlar Ligi’nde mücadele etme hakkı kazanan Arsenal de bulunuyor.

Suarez’i ısrarla kadrosuna katmak isteyen ve geçen hafta 35 milyon sterlinle Liverpool’un kapısını çalan Arsenal, ’40 milyon sterlinlik teklife futbolcu ile transfer görüşmesi yapabilirsiniz’ cevabını almıştı.

Bunun üzerine teklifini 40 milyon + 1 sterlin arttıran Arsenal’e bugün kötü bir haber geldi.

İngiltere’nin yüksek tirajlı gazetelerinden The Telegraph’ta yer alan habere göre Liverpool 26 yaşındaki futbolcu için artık 50 milyon sterlin istiyor. İsmini açıklamayan bir Liverpool yöneticisinin konu ile ilgili görüşlerine yer veren gazetede, “Suarez konusunu bütün ayrıntıları ile ele alıyoruz ve futbolcuyu kesinlikle satmak istemiyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Luis Suarez’i kadrosuna katmak isteyen takımlar arasında bir başka İngiltere Ligi ekibi Chelsea’nin ve şu sıra Gareth Bale transfer girişimlerini sürdüren Real Madrid’in de adı geçiyor.

Eurosport