SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

KOÇ gibi Ronaldinho!

Beşiktaş 2. Başkanı Ahmet Hamza Nur Çebi, efsanevi oyuncunun abisi ile Swiss Otel’de buluştu. Koç Grubu da sponsorluk için devreye girince taraftarı heyecan bastı. Anlaşma olmazsa devre arasında bedelsiz olarak alınacak...

Güncellenme: 08:44, 31/07/2013
KOÇ gibi Ronaldinho!

YILLARDIR Türk spor basınının manşetlerini süslüyor Ronaldinho…

Giydirilmeyen forma, yakıştırılmayan takım kalmadı Sambacı yıldıza. Ancak bu rüya bir türlü gerçek olmadı. Barcelona forması ile dünyanın en iyisi olarak damgalanan R10, önce  Milan‘a oradan da Flamengo ve Atletico Mineiro formalarıyla ile ülkesi Brezilya'ya geri döndü. Fakat yıllar geçse de Ronaldinho'dan vazgeçmeyen Kartal, ‘Peri Masalı'na mutlu bir son yazmak için son hamlelerini yapıyor. Öyle ki Beşiktaş yönetimi, aylardır bir  “İlgileniyoruz”, bir “İlgilenmiyoruz” dediği 33'lük dünya yıldızının abisi ve menajeri Roberto Assis'i önceki gece İstanbul'a getirdi.

BEŞİKTAŞ İkinci Başkanı Ahmet Hamza Nur Çebi tarafından gizlice yürütülen operasyon sonunda dün Ronaldinho'nun menajeri ile masaya oturuldu. Swiss Otel'de geç saatlere  kadar süren görüşmelerde iki taraf da kozlarını masaya yatırdı. Efsanevi yıldızın maaşı  konusunda yapılan müzakereler son derece olumlu geçerken, aradaki en büyük pürüz Ronaldinho'nun Brezilya kıtasında faal olan 5 milyon euroluk sponsorları ile bonservis  bedelinde çıktı. Acilen sponsor arayışı başladı.

En geç Ocak'ta Kartal

SİYAH-BEYAZLILARIN sponsorluk arayışlarında ise ön plana Koç Grubu çıktı. Dünyada  kaldırmadığı kupa kalmayan Ronaldinho'nun Türkiye'ye gelmesinde rol almak isteyen Koç  Grubu, Beşiktaş'a sponsor olmak için haber gönderdi. Başkan Fikret Orman ve yönetimi  de bu öneriye sıcak bakarken, Ronaldinho'nun yanı sıra Koç Grubu ile de görüşmeler  başladı.

Dünya çapında ses getirecek transfer, bonservis sorunu çözülemezse yıl sonu R10'un  kontratı sona erince gerçeğe dönüşecek.