SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA Avrupa Ligi 3. Ön Eleme Turu ilk maçında yarın Sırbıstan’ın  Vojvodina takımı ile karşılaşacak olan Bursaspor’da Teknik Direktör Hikmet Karaman ve Kaptan İbrahim Öztürk düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Hikmet Karaman, Bursaspor'un en büyük hedeflerinden birisini Avrupa Kupaları'nda bu yıl başarı elde etmek olduğunu belirtti. Karaman basın toplantısında şu açıklamayı yaptı; “Avrupa kupası bizim için çok önemli. İlk maçımız deplasman. İki ayrı 90 dakika oynayacağız. Aramıza yeni katılan oyuncularımız var. Hazırlık maçları içerisinde en son Roma maçına çıkıp daha sonra kendi sahamıza Balıkesirspor ile oynadık. Deneyimli oyunculardan kurulu bir takımız. En büyük hedeflerimizden birisi Avrupa Kupaları'nda başarılı olabilmek. Bunun ilk ayağı burada. Rakibimizin özelliklerini, gücünü çok iyi biliyoruz. Şehrimizin heyecanını buraya getirdik. Biz teknik heyet, oyuncularımız olarak hazırız. Çok ciddi bir maça çıktığımızın da farkındayız. Buradan en avantajlı skoru alıp geri dönmek istiyoruz.

Önemli olan hem teknik adam olarak hem de takım olarak burada hazır olabilmek. Rakibimiz tipik Avrupa özelliklerini taşıyan ve her iki maçta da galip gelerek özellikle son Honved maçını göz önüne alırsak iyi bir takım. Bursaspor Kulübü farklılığını ortaya koymalı. Hem şehrimizi hem de ülkemizi en iyi şekilde temsil edip gerekli skoru alıp evimize döneceğiz.

Futbolda rakibinize saygı göstermek zorundasınız. Futbol karşıtların oyunu. Bu oyunu iyi yapan sonucu alır. Hem kendi oyunumuzu hem de kendi özelliklerimizi bilerek 90 dakika oynayacağız” dedi.

Kaptan İbrahim Öztürk ise, takım arkadaşlarının maça çok iyi hazırlandığını ve yarın oynanacak olan maçta Bursa'ya avantajlı bir skorla dönmek istediklerini söyledi. İbrahim basın toplantısında şu açıklamayı yaptı.

“Baktığımız zaman Avrupa Kupası'nda dört maçını da kazanmış bir takıma karşı oynayacağız. Bunun bilincindeyiz. Rakip daha önce iki ön eleme turu oynadığı için daha hazır gibi görünse de biz de hazırlık kampı ve maçlar oynadık. İlk resmi maçımız olacak. İyi başlamak istiyoruz. İki etaplı bir maç. Bursa'ya avantajlı bir skorla dönmek istiyoruz. İlk maçlar her zaman biraz daha zor geçer. Özellikle deplasmanda oynuyorsanız. Saha içinde bazı şeyler değişkenlikler gösterebiliyor. Yarın gerçekten iyi bir rakip var. Küçümsenecek bir durum yok. Bu maçı geçeceğiz ki diğerini düşünelim. Her maç bizim için final havasında.

Herkes elinden geleni yapacak. Takım arkadaşlarımıza güveniyorum. En iyi şekilde Bursa'ya döneceğiz.