SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Katılacak mı, katılmayacak mı söylentilerinin ardından Şampiyonlar Ligi'ne girebilmek adına Salzburg karşısına çıkan Fenerbahçe, son dakikada kazandığı golle İstanbul'a avantajlı bir skorla döndü. Aldığı 1-1'lik skorla tur ümidini İstanbul'a taşıyan Kanarya futboluyla ümit vermedi.

Maça hızlı başlayan ev sahibi takım 3'de pozisyon buldu. Mehmet Topuz atak yaparken topu kaptırdı. Sağ taraftan Meilinger'in yaptığı ortaya Soriano uçarak kafayı vurdu ancak Volkan topa hakim oldu. Kanarya ilk pozisyonu 11'de buldu. Sağ kanattan giren Alper, şut yerine pas vermeyi düşününce takımı golden etti.

Kanarya’nın unuttuğu bir gerçek vardı maçta, Mane… 64'te neredeyse tüm defansı ipe dizen Senagalli'nin pasında Alan'ın vuruşu az farkla auta gitti. Bundan 4 dakika sonra sarı-kırmızı saçlı Kampl'ın muhteşem ara pasında Alan ceza alanına girdi, kaleci Volkan'ın üzerinden aşırtma vuruşla durumu 1-0 yaptı. 80'de F.Bahçe golle burun buruna geldi. Webo'nun sol kanattan taç atışını hızlı kullandı. Meireles'in pasında oyuna sonradan giren Sow, defansı oyundan düşürdü ve sert bir şut çekti. Ancak kaleci Gulacsi, tokatladı ve top direkten döndü.

Uzatmalarda sol kanattan yaptığı ortayı, Ulmer eliyle kesince Pereira Gomez penaltı noktasını gösterdi. Topun başına gelen Cristian, topu ve Gulacsi'yi ayrı köşelere gönderince umutlar da İstanbul'a taşındı. Olay şu… Sow'suz Webo ve Fenerbahçe, yumurtasız menemene benziyor!

İLKİ 54. DAKİKADA TOPLAM 8 ŞUT

Kanarya için ilk yarı çok zor geçti. Avusturyalı rakibinin 9 kez kaleyi denediği 45 dakikada tek şut bile atamayan Kanarya, ilk şutunu ancak 54'te çekebildi. Fakat bu dakikadan sonra adeta şaha kalkan, Sow ve Cristian'ın girmesinden sonra oyunu toplayan Kanarya, son 36 dakika ise 8 şut çekmeyi başardı. Toplam şutlar ise Avusturya ekibi 13'e 3, sarı-lacvertli takım ise 8'e 4.

Yayınlanma Tarihi:21:10,