SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın yeni transferi Atiba Hutchinson, siyah-beyazlı takıma gelmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

BJK TV’ye açıklamalarda bulunan Kanadalı futbolcu, Beşiktaş’ta olmaktan dolayı çok heyecanlı olduğunu belirterek, “Bir an önce takıma katılmayı ve antrenmanlara başlamayı istiyorum” dedi.

Her mevkide oynayabileceğini vurgulayan Atiba Hutchinson, şunları söyledi:

“Aslında ben bütün sahanın oyuncusuyum diyebilirim. Forvette, defansta olsun bütün sahanın oyuncusuyum. Bütün pozisyonlarda oynayabiliyorum. Bu şekilde kendimi çok çalışkan bir futbolcu olarak tanımlayabilirim. Son yıllarda zaten Türk takımlarının ismini çok duymaya başladık. Burada Türk takımları hakkında daha çok bilgi edinebileceğim. Bir takımın içinde rekabet olması aslında futbolcular açısından çok iyi bir şey. Bu sayede daha çok çalışıp ellerinden gelenin en iyisini sahaya koymaya çalışıyorlar.”

Kariyeri hakkında bilgi veren Hutchinson, “İki sene İsveç’teydim, daha sonra üç sene kadar Danimarka’da oynadım. En son Hollanda’da oynadım ve daha sonra buraya geldim” ifadelerini kullandı.

Kendisinin bireysel çalışmalar yaptığını kaydeden siyah-beyazlı takımın yeni transferi, “Ama birkaç haftadır bu çalışmaları çok fazla sürdüremedim. Takıma katılıp, takımın kendi yöntemlerine ayak uydurup, onlarla birlikte çalışmalara başlayacağım” diyerek sözlerini tamamladı.