SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sakaryaspor’da oynadığı dönemde gösterdiği performansla geçtiğimiz sezon Beşiktaş’a transfer olan Berat Çetinkaya, kiralanacağı takımı bekliyor. Geçtiğimiz sezon başı teknik direktör Samet Aybaba tarafından kadrodan çıkarılan ve sezonu Adana Demirspor’da geçiren Çetinkaya, bu yıl da başka bir takımda oynayacak.

Teknik direktör Slaven Bilic tarafından ikinci etap kamp çalışmalarına götürülmeyen Çetinkaya, yaptığı açıklamada, anlaşacağı takımı beklediğini anlattı.

Sezonun birkaç hafta içinde başlayacağını belirten Çetinkaya, “Bu sezon kampa katıldım. Kondisyon ağırlıklı bir kamp dönemi oldu ve sadece 1 hazırlık maçına çıkabildik. Hazırlık maçında da sadece 45 dakika şans bulabildim. Hocalarımın görüşü doğrultusunda da ikinci kampa götürülmedim” dedi.

Çetinkaya, yönetimin kendisine kiralanacağını söylediğini ifade ederek, “Kiralık olarak verileceğim söylendi. Ben de bekliyorum artık. Takım durumları çok kötü. Ya maddi sıkıntı var ya da kiralık oyuncuya sıcak bakılmıyor. Beşiktaş’ta yeniden idmanlara çıkacağım ve uygun bir takım bulasıya kadar çalışmaya devam edeceğim. Aksi taktirde Ocak’a kadar bekleyeceğim ve kadro dışı antrenmanlara çıkacağım” diye konuştu.

“Çeşitli teklifler var” diyen Çetinkaya, sözlerini şöyle tamamladı:

“Süper lig’den birkaç takımla görüştüm ancak onlar da bonservisimle istiyor. Bir alt ligden takımlar da var ama bu takımlar maddi açıdan zor durumlarda. İsteyen takımlar var tabi ama kiralık olunca biraz sıkıntı yaşıyorum. Beşiktaş ile sözleşmem devam ediyor. 2 yıl daha buradayım. İyi bir takımla anlaşasıya kadar kadro dışı idmanlara çıkacağım. Sadece maça çıkamadığım için bir sıkıntı yaşşarım ama onu da daha fazla çalışarak hallederim.”