SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Beşiktaş, hem bu sene hem de gelecek senelerde şampiyonluğun en büyük adayıdır. Şimdi kampta bile sadece şampiyonluğu düşünüyoruz.”

Oğuzhan Özyakup namı diğer Ozzie yani Beşiktaş'ın neşe kaynağı… Önce neden Beşiktaş'ı tercih ettiğini ve o günden bugüne kadar bu tercihinde ne denli haklı olduğunu soruyoruz. Ozzie de tüm samimiyetiyle anlatıyor…

“Beşiktaş’a geldiğimde Arsenal'le 1 sene daha sözleşmem vardı ama oynamam gerektiğini düşünüyordum. Mesela Arsenal'da sabah A takımla çalışıp akşam PAF takımla maça çıkıyordum. Bunu beni mutsuz ediyordu. Sonra Hollanda'dan ve Türkiye'den teklifler geldi. Beşiktaş'la da konuştuğum zaman bana güven geldi. Oynayacağımı düşündüm. Geçen seneki gençlere verilen önem ve yeniden yapılanma da güzeldi.” “PEKİ ya şampiyonluk?” diye sorunca, “Bana göre Beşiktaş, bu sene de gelecek senelerde de sürekli şampiyonluğun en büyük adayıdır” diyor. Hemen arkasından, “Kupayı kaldırdığın nasıl hissedeceksin?” diye ağzını arıyorum; Oğuzhan biraz iddialı biraz da temkinli yaklaşıyor: “Onu şimdiden düşünmek imkansız. Uzun bir kamp dönemiyle buna başladık. Şimdi kampta bile sadece şampiyonluğu düşünüyoruz. Artık zamanı geldi. Ama bunu söylemek için erken.”

‘İSTANBUL İÇİN UYARDILAR'

Hep büyük şehirlerde oynadığını hatırlatılınca bu konuda şanslı olduğunu kabul ediyor Ozzie: “Amsterdam, Londra ve İstanbul'da yaşadım. İstanbul'a gelince beni çok uyardılar. Yardım etmek isteyen çok kişi oldu. Arkadaşlarım ve çevrem zaten vardı. Çok kişi uyardı beni İstanbul için…” “Madrid'de büyük bir şehir” diyerek hayalindeki takımı öğrenmek istiyorum; gülerek karşılık veriyor: “Evet, Madrid hatta Barcelona bile olur. Ama şampiyonluklar yaşamadan gitmek istemiyorum.”

‘10 NUMARAYSAN ZATEN LİDERSİN'

“Kendini lider oyuncu olarak görüyor musun?” diye sorunca öz güvenini gösteriyor Ozzie: “Evet, liderim… Benim pozisyonumda oynayanlar zaten öyle. 10 numara pozisyonunda oynuyorsan zaten lidersin. Maçın içinde çoğu şey o bölgede oluyor zaten. Kendimi öyle görüyorum. Hedeflerimden biri de bu.”

OZZIE'DE HEDEF BİTMEZ!

Önemli olan oynamaktı. Bunu da başardım. Geçen sene 30 maç oynadım; 19'u ilk 11, 11'i de yedek. 2 maçta sakatım, 2 maçta da cezalı. 30 maçta da ilk 11 oynamak isterdim. Hedeflerim hâlâ devam ediyor. Bu sezon takıma daha fazla katkı yapmak istiyorum; hem gollerle hem asistlerle. Biraz daha kendimi göstermek istiyorum.”

Ersoy ÖZDEM/AMK

Yayınlanma Tarihi:08:24,