SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Ekonomik olarak PTT 1. Lig, Yunan Süper Ligi'nden daha iyi. Bu ligde oynamaktan rahatsız değilim. Kariyerim açısından yeni bir sayfa olacak”

Yunanistan'ın PAOK takımından alınan Fotakis, Urfaspor'a geliş hikayesini anlattı: “Teklif geldiğinde Larisa'dan takım arkadaşım Tümer Metin ile konuştum. Uyum sağlamada hiç sıkıntı yaşamayacağımı, Türkiye'de başarılı olabileceğimi söyledi. Ondan çok olumlu şeyler duydum. Şanlıurfa da gerçekten çok güzel bir şehir. Kulübün tesisleri güzel ve çok güzel bir teklif yaptılar. Süper Lig'e yükselme sevinci yaşamak istiyorum” dedi. Yeni bir heyecan olacağını belirten 32 yaşındaki futbolcu “1. Lig'de oynamaktan rahatsızlık duymuyorum. Kariyerim için olumsuz görmüyorum” diye konuştu.

‘KRİZ FUTBOLU VURDU'

Fotakis, Yunanistan'da futbolun ekonomik krizden etkilendiğini söyledi. 32 yaşındaki futbolcu “Kriz futbolu da vurdu. Panathinaikos, AEK gibi kulüpler büyük mali krizler yaşıyorlar. Şu anda ekonomik durum olarak PTT 1. Lig'in Yunanistan Süper Ligi'nden iyi bir durumda olduğunu söyleyebiliriz” ifadelerini kullandı.