SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fikret Orman işi Recep Mamur ile görüşerek başkanlık düzeyinde çözmek istiyor.

Geçtiğimiz sezon gösterdiği büyük çıkışla herkesin beğenisini kazanan ve A Milli Takım'a kadar yükselen Kayserisporlu Sefa Yılmaz'a Beşiktaş kanca atmış durumda. Ancak bu transferde siyah-beyazlıların önünde bir engel var ki oldukça zorlu: Kayseri Genel Menajeri Süleyman Hurma… “Doğru fiyatı bulduğunda her futbolcu satılabilir” görüşünü benimseyen Hurma, 23 yaşındaki futbolcunu için yüksek bir bonservis bedeli talep ediyor.

Süleyman Hurma'nın bu tavrından haberdar olan Orman ise işi Kayserispor'da ki mevkidaşı ile bitirmek istiyor. Avusturya'da Kayserispor Başkanı Recep Mamur ile yüz yüze görüşen ve Sefa Yılmaz'ı resmen isteyen Fikret Orman, Hurma'yı devre dışı bırakmanın peşinde. Orman'ın Sefa'ya 3 milyon euro bonservis bütçesi ayırdığı öğrenildi.

TAKAS SÖZ KONUSU!

Siyah-beyazlı yönetim bu rakama ek olarak bazı futbolcuları da takasla Kayserispor'a gönderme opsiyonunu gündeminde tutuyor.

Beşiktaş’ın bu sürpriz transfer hamlesinin altında Filip Holosko'nun 2 ay sahalardan uzak kalacak olması da etkili oldu.

AVRUPA LİGİ FAKTÖRÜ

Kartal’ın yeniden Avrupa Ligi'ne alınması sonucu Kayseri'nin Avrupa'ya gidemeyecek olması da bu transferde lehine bir gelişme…

Ersoy ÖZDEM/AMK