SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

GALATASARAY’IN rakibi Real Madrid’den Higuain, Callejon ve Albiol, Liverpool’dan Reina, PSV Eindhoven’dan Mertens’i kadrosuna katarak Avrupa’da ses getiren transferlere imza atan İtalyan ekibi Napoli’ydi.

NAPOLİ maçı Galatasaray kadar Fatih Terim için de ayrı bir önem taşıyordu. Fiorentina ve Milan’da görev yaptığı yıllarda Terim İtalya’yı, İtalya da onu çok sevmişti. Napoli’de Fatih Terim, Drogba ve Sneijder başta olmak üzere Galatasaray’a ilgi büyüktü.

SAHAYA sekiz yabancı ile çıkan Galatasaray için Napoli maçı Şampiyonlar Ligi provası niteliğindeydi. Sarı-kırmızılılar 5. dakikada Pandev’in attığı golle maça 1-0 geride başladı.

MELO TATİLDE ÇALIŞMIŞ

İLK yarı izleyenleri memnuın edecek bir oyun yoktu sahada. Topa daha çok sahip olan Galatasaray, son dakikalarda Drogba ve Sneijder ile gole yaklaşsa da hücumda etkili değildi. İlk yarının en kötüsü Burak Yılmaz isteksiz ve yalnızdı. Rakip Napoli ise kontrataklarla etkili oldu. İlk 45’te Riera, Sneijder ve Drogba etkili gözüktü. 10 gün önce çalışmalara başlayan Melo ise dediği gibi tatilde de çalışmışi diri değildi ama sırıtmadı da…

MAÇIN 2. yarısında seyir zevki yüksekti. Maça 4-1-3-2 ile başlayan, devrenin ortasında 4-2-3-1’e dönen Fatih Terim, 2. yarıya 4-4-1-1’le başladı. Bu değişiklik meyvesini verdi ve Galatasaray pozisyonlar bulmaya başladı. Sarı-kırmızılılar Chedjou ve Hamit’le gole yaklaştı, Amrabat’la gölü buldu. Geçen sezon beklentilerin yanına yaklaşamayan Amrabat, attığı güzeü golle sonunda Fatih Terim’in yüzünü güldürdü.

DANY FORMAYI GÖREMEZ

SARI-KIRMIZILILARIN Napoli maçındaki en büyük sıkıntısı savunmasıydı. Chedjou ve Dany’nin uyum içinde oynadığını söylemek mümkün değil. Özellikle Dany Galatasaray’ın yediği 3 golde de başroldeydi. Bu 3 golde hem adamını kaçırdı hem de son dakikada arkadan yaptığı hareketle penaltıya sebebiyet verdi.

MALAGA ve Napoli maçlarında gördüğü kırmızı kartlar ve oynadığı kötü futbolla Dany bu sezon Galatasaray’da formayı bir daha zor görür diye düşünüyorum.