SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, UEFA Avrupa Ligi  3. Turu'ndaki rakiplerini küçümsemeden gerekli tüm önlemleri alıyor…

Bu sezon Avrupa'da ses getirecek bir başarının altına imzasını atmak isteyen bordo-mavililer, UEFA Avrupa Ligi 3. Turu'ndaki rakipleri Dinamo Minsk'i çok ciddiye alıyor. Her fırsatta rakiplerini küçümsememeleri konusunda oyuncularına uyarılarda bulunan teknik direktör Mustafa Reşit Akçay, Minsk'in kendilerinden daha bir takım olduğunu söyledi. Oyuncularıyla toplantı yapan Akçay, “Derry City ile oynadığımızda ligleri devam ediyordu. Aynı şey Dinamo Minsk için de geçerli. Bu nedenle fizik ve kondisyon olarak bizden daha iyi durumdalar” dedi.

İÇ-DIŞ FARKETMİYOR

Her iki maçta da fizik kondisyonlarını en ekonomik şekilde kullanmaları gerektiğinin altnı çizen Akçay şu uyarılarda bulundu: “Her iki maçta da kondisyonumuzu ekonomik kullanarak bu dezavantajı ortadan kaldırmalıyız. Maç içerisinde tempoyu biz belirlemeliyiz. Dinamo Minsk için iç saha ve deplasman fark etmiyor. Performansları değişmiyor. Zagreb'i elerken de deplasmanda belirleyici olmuşlardı.”