SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘33 gollü Kral' olarak sezona başladı. Süper Lig'de 24, Şampiyonlar Ligi'nde 8 kez ağları havalandırdı. Her şeye rağmen Fiorentina, Mario Gomez'i; Napoli ise Gonzalo Higuain'i Burak Yılmaz'a tercih etti…

Sezonun bitimiyle birlikte, kimlerin alınacağı, Türkiye'deki yabancı kuralının nasıl şekilleneceği sorulmaya başlamış, diğer yandan da Burak Yılmaz'ın Avrupa'da hangi kulübe gideceği konuşulur olmuştu. İlk teklif Mayıs ayı sonunda Fiorentina'dan gelmişti. İtalyan Kulübü'nün teklifi cazip gelmişti. Mor menekşeler 12 milyon önermiş, sarı-kırmızılılar ise rakamı 15'e çıkarınca transfer gerçekleşmemişti.

GÖKHAN İNLER’E RAĞMEN OLMADI 

Ardından başka bir İtalyan takımı devreye girdi. O da Cavani'yi PSG'ye kaptırmak üzere olan Napoli'den başkası değildi. Rafa Benitez ile yepyeni bir kadro kurmanın planlarını yapan Napoli, Burak için ısrarını uzun süre sürdürdü. Son olarak 10 milyon euro artı Gökhan İnler teklifi Galatasaray Yönetimi'nce onaylanmadı.

Günler geçti… Transfer haberleri birer birer ajanslara düşmeye başladı. Fiorentina, Bayern Münih'ten Gomez'i renklerine bağladı. Bayern Münih'e 20 milyon euro ödendi. Ve önceki gün Napoli bir başka forvet transferini dünyaya duyurdu. Edinson Cavani'yi 64 milyon euroya Paris Saint Germain'e gönderen Napoli, bu transfer için 37 milyon euro bonservis ödedi.

HABER VAR, İMZA YOK

Transfer döneminde Burak Yılmaz sadece İtalya ve Türk basınında değil Avrupa'nın diğer ülkelerinde de manşetlerden inmedi. Hiddink, Anzhi'den ayrılmadan önce Türkiye'nin kralını istemiş, hatta kabuk değiştiren Monaco, onu ‘Monaco Prensi' yapmak bile istemişti. Dış kaynaklı haberlerde ayrıca Burak Yılmaz'ın R. Madrid'in listesine girdiği, Mourinho'nun Kral'ı istediği, Liverpool'da Suarez'in yerine düşünüldüğü yazıldı. Ancak ne var ki başta da söylediğimiz gibi Galatasaray ile birlikte Avrupa'ya açılan kral Avrupa'ya gidemedi, yine Galatasaray'a yar oldu…

Yayınlanma Tarihi:08:22,