SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kara Kartal’ın yeni teknik direktörü Slaven Bilic, kamptaki olumlu ortamın aksine sezonun başlamasıyla birlikte gergin bir kimliğe bürünebileceğini söyledi. Avusturya’daki kampta basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Hırvat çalıştırıcı, “Geçen sezon Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, gazetecilerle gerginlikler yaşamış. Bunları zaman zaman ben de yapıyorum, yapmaya devam edebilirim” dedi. Terim’in şiddetli itirazlarından dolayı ceza aldığının hatırlatılması üzerine, “Futbolun içerisinde her duygu var. Yaşanabilir” diyen Bilic, Terim’in yardımcıları Hasan Şaş ile Ümit Davala’nın atıldığını öğrenmesi üzerine ise büyük şaşkınlık yaşadı. Hırvatistan’ın başında bulunduğu sürede atmosferi yükseltmek için benzer tavırlar içerisinde bulunduğunu belirten Bilic’in, BJK TV muhabiri Tuna Akdemir’e dönerek, “Demek ki her maç öncesinde sana şiddet uygulayacağız” esprisi gülüşmelere neden oldu.

‘DÜNYA KUPASI ÇOK UZAKTA’

A Milli Takımımız’ın 2014 şansını da değerlendiren Bilic, “İyi bir takımınız var, ancak Dünya Kupası bileti biraz uzakta görünüyor. Savunma oyuncularının sürekli değiştiğini görüyorum. Örneğin Hırvatistan karşısında Egemen ve Giray birlikte oynamıştı. Ama şimdi Giray kadroda bile yok” diyerek ilginç bir tespit yaptı.

KARTAL TUTULMUYOR

Kara Kartallar, Avusturya’da yeni sezon hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor. Siyah-beyazlılar, dün yaptığı çift antrenmanla çalışmalarına devam etti. Bilic yönetimindeki sabah idmanı yaklaşık 1.5 saat sürdü. Kondisyon ve dayanıklılık çalışmaları üzerinde duran siyah-beyazlılar, antrenmanı dayanıklılık idmanlarıyla noktaladı. Akşam idmanında ise taktik çalışmalar üzerinde duruldu.

İdmana özel programlarını sürdüren Sezer ve Uğur katılmadı. Ömer ve İsmail'se takımdan ayrı çalıştı. Futbolcuların neşeli çalışmaları, teknik heyetin yüzünü güldürdü.

GÖKHAN TÖRE’YE ÖZEL İLGİ

Teknik direktör Slaven Bilic, dünkü antrenman sonrasında yeni transferlerden Gökhan Töre’yle bir süre sohbet etti. Hırvat çalıştırıcının, “Seni çok iyi tanıyorum. Bu sene senden çok şey bekliyorum. Beşiktaş yeniden çıkış takımın olabilir” dediği öğrenildi. Gökhan’ın da hocasına iyi futbol sözü verdiği kaydedildi. Gurbetçi futbolcu, 350 bin Euro karşılığında Kazan’dan kiralanmıştı.

Ersoy ÖZDEM / AMK