SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe’den taraftara uyarı

Geçen sezon tribün olayları nedeniyle Avrupa’dan alınan 1 yıllık cezanın ertelendiğini hatırlatan yönetim, “Salzburg maçlarında azami önem gösterilmelidir” dedi.

Güncellenme: 08:19, 30/07/2013
F.Bahçe’den taraftara uyarı

Sarı-lacivertli kulüp, geçen sezon Avrupa Ligi'ndeki taraftar ve saha olayları nedeniyle kulübün Avrupa kupalarından 1 yıl men cezası ile karşı karşıya kaldığını hatırlatarak, taraftarlardan Red Bull Salzburg maçlarında her türlü olaydan uzak durmalarını istedi.

Açıklamada, geçen sezon saha ve taraftar olayları nedeniyle iki maçta seyircisiz oynama cezası aldıkları kaydedilerek, “Aynı nedenle Avrupa kupalarından 1 yıl men cezası ile karşı karşıya kaldık. İç saha maçların yanı sıra deplasmanda dahi stada meşale sokulması, yakılması ve sahaya atılması gibi kural dışı davranışlar nedeniyle kulübümüzün aldığı 1 yıl men cezası sizlerin de bildiğiniz üzere ertelenmişti.

‘UNUTMAYIN…’

Salzburg ile oynayacağımız maçlar azami önem taşımaktadır. Taraftarımızdan beklentimiz, maçlar sırasında, bu durumu bir an olsun aklından çıkartmaksızın takımımızı son düdüğe kadar desteklemeleridir.”