SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Biliyoruz, F.Bahçe taraftarının da aklı karışmış durumda. Bir gün Cardozo'nun açıklanmasını bekleyen sarı-lacivertliler, diğer gün Emenike ismini duyup şaşkına dönüyor. Fakat ne yazık ki büyük transferler böyle alengirli süreçlerin sonunda gerçekleşiyor. Herkes kozunu oynuyor, son gülen hep iyi gülüyor!

Bu yüzden F.Bahçe de son gülen olabilmek için her adımını doğru atmanın peşinde. Daha önce bir türlü anlaşma sağlanamayan Benfica, Cardozo için 12 artı 3 milyon euroya tamam dediğinde bu transferin bittiği düşünülmüştü. Ama daha önce oyuncuyu satmaya yanaşmayıp, rol yapan Spartak Moskova, F.Bahçe'nin bonservis için büyük para ödeyeceğini görünce hemen devreye girerek Emmanuel Emenike'nin satılık olduğunu yöneticilere iletti.

ŞİMDİ BENFICA BEKLEMEDE!

Moskova’dan böyle bir haber gelince de, teknik direktör Ersun Yanal'ın çok istediği Nijeryalı forvet için yeniden çalışmalara başlandı. İlk görüşmede Spartaklı yetkililer, 15 milyon euroda diretti. Eğer bu rakam düşmezse F.Bahçe, Cardozo'yu transfer edecek. Oyuncuyla da 2.7 milyon euro yıllık ücret karşılığında çoktan anlaşıldı.

TARAFTAR CARDOZO’YU İSTİYOR

Fakat  Spartak Moskova, Emenike için istediği rakamı 12 civarına düşerse, o zaman tercih taraftarın beklentisine rağmen 26 yaşındaki Emenike olacak. Esasında şu bir gerçek. İkisi de çok formda ve iş yapar futbolcular. Yani bu sürecin sonunda ne olursa olsun F.Bahçe'nin dünya standartlarında bir yıldızı daha olacak.

İrfan YİRMİBEŞ / AMK