SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yeşil-beyazlıların hedefindeki Nijeryalı forvet, kulübüyle sorunlar yaşıyor. Önceki gün hazırlık maçını terk eden Uche'nin, “800 bin euroya oynamam. Ben La Liga topçusuyum. Gitmek istiyorum” dediği öğrenildi.

Geçtiğimiz sezon lacivert-beyazlı forma ile fırtınalar estiren ve ligde 34 maçın tamamında oynayıp, 19 gol, 8 asistlik müthiş bir istatistik yakalayan Nijeryalı futbolcu için formül hazır. Kasımpaşa, Bursa'nın genç orta saha oyuncusu Musa Çağıran'ı istiyor. Yeşil-beyazlılar da Musa'nın bonservisinin yanı sıra bir miktar para ödeyip Uche'yi almayı planlıyor. 31 yaşındaki futbolcu kulübüyle ilgili ciddi sıkıntılar yaşıyor. Eskişehir ile Kasımpaşa arasında önceki gün oynanan hazırlık maçında Uche ilk 11'de olmadığını görünce çıldırdı. İddiaya göre alkollü olan Nijeryalı futbolcu, apar topar kamp yapılan otele gitti.

1 MİLYON EURO ZAM TALEP EDİYOR!

Uche'nin esas derdi, yeni transferlere göre az ücret alması. Uche'nin, “Ben La Liga topçusuyum, 800 bin euroya oynuyorum. Bu paraya Kasımpaşa'da oynamam. Gitmek istiyorum.1 milyon 800 bin euro istiyorum” restini çektiği öğrenildi.

Safa Can KONUKSEVER/AMK