SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu ilk maçında yarın Avusturya’nın Red Bull Salzburg takımıyla karşılaşacak Fenerbehçe’nin teknik direktörü Ersun Yanal, Red Bull Arena Stadı’nda sarı lacivertli futbolcu Michal Kadlec ile basın toplantısı düzenledi.

Yanal, Avrupa’nın ve Türk spor komuoyunun dikkatinin bu maça yoğunlaştığını belirterek, “Avusturya’ya kazanmak için geldik. Burada ve dünyada çok yoğun şekilde Fenerbahçe taraftarı var. Stat dolacak, gücümüzü taraftarlarımızdan alıyoruz. Gücümüzü sahada her zaman kullanmak için çalışıyoruz ve mücadele ediyoruz” diye konuştu.

Taraftarlara aklını kullanan, yüreğini ortaya koyan ve mücadele eden bir Fenerbahçe izlettireceklerini anlatan Yanal, yoğun hazırlık dönemi geçirdiklerini ve 3 özel maç yaptıklarını ifade etti.

“Rakibimizi yenebilecek güçteyiz”

“Sahaya çıkıp rakibimizi yenebilecek güçte bir takımız. Bunun için mücadele edeceğiz” diyen Yanal, Fenerbahçe’nin her maçta daha iyi oynayacağını, daha iyi mücadele edeceğini ve hedeflerine ulaşacağını kaydetti.

Yanal, Salzburg’un güçlü, sistemi olan, disiplinli bir ekip olduğunu ancak Fenerbahçe’nin de çok güçlü bir takım olduğunun altını çizdi.

Yanal, oyun sistemiyle ilgili bir soru üzerine, “Beni tanıyorsunuz. Oynayacağımız futbol konusunda ısrar edeceğim ve her oynayacağımız maç sonrasında Fenerbahçe’nin geliştiğini göreceksiniz” dedi.

“Kafamdaki Fenerbahçe’ye ulaşmak için zaman var”

Fenerbahçe’nin mevcut kadrosuyla ilgili soru üzerine ise Yanal, “Geçen yıldan oluşan bir Fenerbahçe kadrosu var. Bu yıl mevcut kadromuza 3 kişi katıldı. Kadronun çok fazla değiştiğini söyleyemem. Kafamdaki Fenerbahçe’ye ulaşmak için zaman var” değerlendirmesinde bulundu.

Bir gazetecinin, “Kendinize bir hedef koydunuz mu” sorusuna Yanal, “Kadromuzun geçen sene yaptığı performansı bu yıl UEFA Şampiyonlar Ligi’ne taşımak ilk hedef. Şu andaki ise iki karşılaşmayı geçip, Şampiyonlar Ligi’ne kalmak” yanıtını verdi.

Yanal, transferlerle ilgili ise gündemlerinde iki oyuncunun bulunduğunu, başkan ve yöneticilere bu konuda görüşlerini aktardığını dile getirerek, Fenerbahçe’nin çıkarları doğrultusunda görüşmelerin devam ettiğini bildirdi.

“Salzburg kaliteli takım”

Fenerbahçe’nin defans futbolcusu Kadlec de Şampiyonlar Ligi’ne katılmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, “Oyuncular olarak, stresli bir zaman geçirdik. Şampiyonlar Ligi’ne katılıyoruz, sonra katılmıyoruz, şimdi katılıyoruz…” ifadesini kullandı.

Salzburg’un kaliteli bir takım olduğunu vurgulayan Çek futbolcu, turu geçmek için sahada ellerinden geleni yapacaklarını sözlerine ekledi.

Yayınlanma Tarihi:21:04,