SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray'ın bugünü kadar yarınlarını da düşünen İmparator, 19'luk futbolcunun ya satın alınmasını ya da satın alma opsiyonuyla kiralanmasını talep etti. Yönetim harekete geçti.

Cimbom'da gündem Emre Can transferine kilitlendi. Elindeki yerli yelpazesini genişletmeyi hedefleyen Fatih Terim, yönetimden ısrarla Bayern Münih'in genç yıldızını istiyor. İmparator, geleceğin ‘büyük futbolcularından' olmaya aday Emre Can'ın bonservisiyle birlikte gelmesi için yönetime baskı yapıyor.

Bugünlerde yapılacak pahalı yatırımın gelecekte G.Saray'a misliyle döneceğini hesaplayan tecrübeli çalıştırıcı şu etapta bonservisi alınamasa bile satın alma opsiyonuyla birlikte kiralanması formülünde diretiyor. Fatih Terim'in ısrarla istediği bu futbolcu için sarı-kırmızılı yönetim de kolları sıvamış durumda. Bayern Münih'te forma şansı az olan Emre Can için G.Saray, Alman ekibiyle dişe diş pazarlığa girişecek.

SAĞ BEK, ÖN LİBERO FARK ETMEZ…

Emre Can, farklı özellikleriyle Fatih Terim'in sevdiği tipte bir futbolcu. Asıl mevkisi orta saha olan 19 yaşındaki futbolcu ihtiyaç halinde sağ bekte de başarıyla görev yapabiliyor. Geçen sezon Borussia Dortmund deplasmanında, geçtiğimiz günlerde Barcelona maçında sağ bek pozisyonunda oynayan Emre Can, çalımları ve etkili ortalarıyla göz doldurmuştu. Emre Can'ın bu değişken pozisyonlarda oynama yeteneği yabancı sınırı nedeniyle kadro kurmakta zorlanması muhtemel Terim'in de işini bir hayli kolaylaştıracak.

Bahadır ÇOKİŞLER/AMK