SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beko Basketbol Ligi ekiplerinden Banvit, geçen sezonu İtalya basketbol takımlarından Banco Di Sardegna Sassari takımında tamamlayan Drew Gordon ile bir yılı opsiyonlu olmak üzere 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Banvit Basketbol Kulubü Genel Menajeri Turgay Çataloluk, yaptığı yazılı açıklamada, Klemen Prepelic’in ardından Drew Gordon ile anlaşarak kadrolarını genç ve yetenekli oyuncularla takviye ettiklerini belirterek, Gordon ile yabancı oyuncu transferini şu an için noktaladıklarını bildirdi.

Gordon’un gençliği, atletizmi ve mücadeleci oyun karakteriyle takıma önemli katkı vereceğini dile getiren Çataloluk, “Kadromuzdaki tecrübeli sporcularımızın yanına eklediğimiz genç ve potansiyelli yabancı oyuncularla birlikte doğru bir takım kimyası oluşturmak hedefindeyiz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kadro istikrarımızı mümkün olduğunca korumak istiyoruz” ifadesini kullandı.

1990 doğumlu 2.05 metre boyundaki ABD vatandaşı genç oyuncu, New Mexico Kolej’de 14 sayı, 11.2 ribaund ortalamaları ile tamamladığı üniversite kariyerinin ardından 2012 Yaz Ligi’nde Dallas Maverics kadrosunda yer aldı ve daha sonra ise Avrupa’ya gitti.

Gordon, Sırbistan’ın Partizan takımında başladığı profesyonel kariyerinde, Avrupa Ligi’nde 9.1 sayı 7.5 ribaund, Adriyatik Ligi’nde ise 9.5 sayı, 7.5 ribaund ortalamaları ile mücadele etti. Başarılı oyuncu, sezonun son bölümünde transfer olduğu Banco Di Sardegna Sassari takımında ise 10 maçta 11.6 sayı 7.1 ribaund ortalamaları yakaladı.

Yayınlanma Tarihi:12:08,