SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aysal’dan transfer açıklaması

1905 Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği'nin iftar organizasyonuna katılan Ünal Aysal, transfer gündemine dair önemli açıklamalar yaptı.

Güncellenme: 23:02, 30/07/2013
Aysal’dan transfer açıklaması

1905 Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği’nin (GSYİAD) Galatasaray Adası’nda gerçekleştirilen iftar yemeğine katılan Aysal, girişte medya mensuplarına açıklamalarda bulundu.

TFF Süper Kupa maçında ezeli rakipleri Fenerbahçe ile karşılaşacakları ve iki kulüp arasındaki yüksek tansiyonun hatırlatılması üzerine Aysal, “Bizim camialar olarak hiçbir zaman tansiyon içinde olmamız mümkün değil. Aynı topraklar üzerinde beraber yaşıyoruz ve bu mesleği yapıyoruz. Bunu dostluk, arkadaşlık ve sevgiyle yapmamız lazım. Kişiler arasında sürtüşmeler, tartışmalar olabilir. Camialar, kişilerin çok üzerindedir. Fenerbahçe ile şu veya bu şekilde bir barış ve beraber olma ortamı tekrardan yaşanacaktır” şeklinde konuştu.

 

“Atletico Madrid, bu sene Arda’yı satmak istemedi”

Aysal, İspanya’nın Atletico Madrid takımında forma giyen eski oyuncuları Arda Turan’ı yeniden kadrolarına katmak için çaba sarf ettiklerini ancak kulübünün oyuncuyu satmaya yanaşmadığını aktardı.

“Atletico Madrid ile bu konu defalarca görüşüldü ama doğrudan alalım, verelim şeklinde konuşmadık. Evvela diplomatik yollarla, ağız yoklaması şeklinde gerçekleşen bir süreçti” ifadelerini kullanan Aysal, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kulübün sahibi Angel Gil Marin’in direkt verdiği bir mesaj oldu. ‘Biz bu sene Arda’yı satmak istemiyoruz. Ben buna karar verecek olsam, oturur karar veririz. Özellikle teknik direktörümüz Arda’yı kadroda tutmak istiyor, çok ihtiyacı var. Bu sene Arda’yı bizden istemeyin’ dedi. Biz de transfer sohbetini kestik. Tabii ki niyetimiz vardı. Arda bizim sevdiğimiz bir çocuk. Galatasaray’da da özellikle şu anda o bölgedeki sıkıntılarımızı göz önüne alırsanız ilgilenmememiz doğru olmazdı.”

“Yabancı konusunda bu sene risklere girmek istemedik”

Ünal Aysal, yeni sezonda uygulanacak yabancı sınırlamasına değinerek, “Biz bu sene yabancı konusunda risklere girmek istemedik ama ne yapalım. Büyük transfer beklemeyin. İman gücüyle yine Avrupa’da başarılı olacağımızı düşünüyoruz” şeklinde görüş belirtti.

Yabancı oyuncu sınırlamasıyla ilgili olarak başlattıkları hukuki bir süreç olduğunu anımsatan Aysal, şunları kaydetti:

“Bir hukuki süreç başlattık. Yani Avrupa Birliği vatandaşı oyuncuların yerli statüsünde oynaması için yargıya başvurduk. Çıkacak kararı bekliyoruz. Ne kadar süre alır bilmiyorum. Yargı keşke bir ay içinde süratle karar alabilse. Yabancı konusunda maalesef elimiz kolumuz bağlı. Öyle büyük bir transfer beklemeyin ama Türk oyuncular konusunda takviyeye ihtiyacımız olduğu çok açık. Bayern Münih’ten Emre Can için ise uğraşıyoruz. Hocamızın da talebi, tecrübeli oyuncu kadromuzun olduğu ve biraz daha gençleştirme yönünde.”

Transfer konusunda açıklama yaptığı sırada Fatih Terim’in selam vermek için yanına gelmesi üzerine ise Aysal, “Vallahi hocam biz de sizden bahsediyorduk” deyip, medya mensuplarından konunun devamını Terim’e sormalarını istedi. Terim ise herhangi bir açıklamada bulunmadı.

İftara büyük ilgi

1905 GSYİAD’ın Galatasaray Adası’nda düzenlediği geleneksel iftar yemeğine katılım yüksek oldu. Kulüp başkanı Aysal’ın yanı sıra çok sayıda yönetim kurulu üyesi, kulüp çalışanı ve dernek üyesi iftara katıldı.

Yemek öncesi organizasyona dahil olan teknik direktör Fatih Terim ise başka bir yere sözü olduğu gerekçesiyle iftarı beklemeden adadan ayrıldı.