SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kadrosunda 11 yabancı bulunan Fenerbahçe, Oscar Cardozo veya Emanuel Emenike'den birinin alınması halinde 2 ismi göndermek zorunda kalacak. Samuel Holmen'e kadro şişkinliği nedeniyle henüz sözleşme imzalatamayan sarı-lacivertli yönetim, 2 yabancı ile yollarını ayırma noktasına geldi.

Hayal kırıklığı

Teknik direktör Ersun Yanal'ın verdiği rapor doğrultusunda hareket edecek olan yöneticiler, ilk etapta Milos Krasic'in biletini kesiyor. Geçtiğimiz yıl Juventus'tan büyük umutlarla gelen Sırp oyuncu kendisine kulüp bulamadığı için sözleşmesinin feshedilmesi halinde tazminatı ödenecek.

Maç bekleniyor

Yönetim Krasic'in bir kulüple anlaşması durumunda aradaki farkı ödeyerek göndermeyi planlıyor. Bu arada sezonun başlamasına kısa bir süre kaldığı için çabuk davranmak gerekiyor. Gönderilecek ikinci isim ise Joseph Yobo olacak. Nijeryalı oyuncu ile Salzburg maçı sonrasında masaya oturulacak.

Sevilla’ya gidebilir

Milos Krasic'e tek teklif Sevilla'dan. İspanyol kulübünün sarı-lacivertli takımdan 2.3 milyon euro kazanan Milos Krasic'e yıllık 900 bin Euro önerdiği belirtildi. Yönetim Krasic'i İspanyol kulübüne satış opsiyonlu olarak kiralamayı düşünüyor. Anlaşma sağlanırsa, Krasic'in ücretinin büyük bölümünü Fenerbahçe karşılayacak.