SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karşıyaka'da transferi arap saçına dönen Ofoedu vize engeline takıldı. Kırmızı-yeşilli ekip, Nijeryalı oyuncunun gelmemesi halinde Hollanda'nın Heerenveen takımında oynayan Daniel De Ridder'ı transfer edecek.

Daha önce prensipte anlaşılan 1461 Trabzon'dan Nijeryalı Ofoedu, vize sorununa takıldı. En geç salı günü gelmesi beklenen golcü oyuncu içinde yönetim alternatif isim aramaya başladı. Kırmızı-yeşilliler, Hollanda'nın Heerenveen takımında oynayan orta oyuncusu Daniel De Ridder'ı gözüne kestirdi. 29 yaşındaki tecrübeli isim için harekete geçen yönetim, Ofoedu'dan gelecek habere göre Ridder ile anlaşacak. Ajax altyapısında futbola başlayan Ridder, Celta Vigo, Birmingham City, Wigan Athletic gibi köklü kulüplerin formalarını giydi.

CANER GELİYOR

Karşıyaka iç transferde daha önce iki kez masaya oturup anlaşamadığı Caner Ağca ile üçüncü görüşmede el sıkıştı. Tecrübeli futbolcuyla önceki gün başlayan ve 75 bin TL'lik fark yüzünden sonuç alınamayan pazarlık, dün karşılıklı adımların atılmasıyla mutlu sonla noktalandı. Caner'in, iki günlük iznin ardından bugün Çiğli Selçuk Yaşar Tesisleri'nde yeniden topbaşı yapacak yeşil kırmızılı ekiple çalışmalara başlayacağı öğrenildi.