SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Avrupa’da takımlar yeni sezon hazırlıklarına devam ederken transfer borsasında da gelişmeler bütün hızıyla devam ediyor. Daily Mail’in haberine göre Bayern Münih Chelsea’nin yıldız savunma oyuncusu David Luiz’in peşinde. Alman devi Brezilyalı savunma oyuncusu için 40 milyon sterlini gözden çıkarmış durumda. Takımın yeni teknik patronu Pep Guardiola Luiz’i özellikle kadrosunda görmek istiyor çünkü Brezilyalı oyuncunun Avrupa Şampiyonu takımını daha da güçlendireceğine inanıyor.

Sezon sonu Konfederasyonlar Kupası’na katıldığı için Chelsea ile Asya Turu’na çıkmayan savunma oyuncusu ile Jose Mourinho henüz bir araya gelmedi ancak Portekizli teknik adam basına yaptığı açıklamalarda sıklıkla Luiz’i bırakmayı düşünmediğini söylemişti çünkü başarılı futbolcunun adı daha önce de PSG ve Barcelona gibi Avrupa’nın önde gelen takımları ile anılmıştı.

Chelsea yönetimi ve Jose Mourinho’nun futbolcuyu satmama yönündeki tavırları oldukça net ancak Portekizli teknik adam yine de her ihtimali düşünüyor. Eğer Brezilyalı savunmacı ayrılmak isterse Chelsea kadrosunu Porto’nun savunmacısı Eliaqium Mangala ile takviye edecek.

(Eurosport)