SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe'de meraklı bekleyiş sürüyor. Transferdeki son bombayı patlatmak için çalışan yönetim Oscar Cardozo- Emanuel Emenike arasındaki tercihini bugün yapacak. Bruno Alves, Michal Kadlec, Samuel Holmen ve Alper Potuk'u renklerine bağlayan sarı-lacivertliler, iki golcüden biri için karar verecek.

Günlerdir büyük pazarlıklar yapılan Oscar Cardozo'ya imza attırmaya hazırlanan yönetim, S.Moskova kulübünden Emenike için yeşil ışık gelmesi üzerine transfer politikasını değiştirmek zorunda kaldı. Benfica Kulübü'nün 12+3 milyon euroya satmayı düşündüğü Cardozo'nun alternatifi olarak düşünülen Emenike için görüşmeler başladı.

Ersun Yanal ‘Emenike' diyor

Önceki akşam kulüpler arasında sıkı pazarlıklar yapıldı ve ödeme planları konuşuldu. Salzburg maçına giden teknik direktör Ersun Yanal'ın ilk tercihi ise Emenike. Tecrübeli teknik adam Nijeryalı yıldızın hem genç hem de oyun planına uygun olduğu görüşünü savunuyor. Yanal, Cardozo'nun Emenike'den tek farkını daha fazla gol atması olarak değerlendiriyor. Yönetim bugün transfer konusunu masaya yatıracak ve son kararını verecek.

İrfan YİRMİBEŞ/AMK