SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Özdemir’den Cardozo müjdesi

Fenerbahçeli yönetici Talat Yılmaz'ın Yüksek Divan Kurulu'nda önümüzdeki hafta Cardozo ya da Emenike'den birinin transferinin gerçekleşeceğini açıklamasının ardından, eski başkanvekili Nihat Özdemir, Cardozo'nun Fenerbahçeli olma ihtimalini %70 olarak açıkladı.

Güncellenme: 19:30, 28/07/2013
Özdemir’den Cardozo müjdesi

Fenerbahçe eski başkanvekili Nihat Özdemir, sarı-lacivertlilerin transfer gündeminin 1 numaralı ismi olan Cardozo için müjdeyi verdi.

Musa Sow'da olduğu gibi Paraguaylı yıldızın transferinde de maddi destek sağlayan ünlü işadamı, “Transfer olasılığı yüzde 70'lerde” dedi. “Cardozo çok beğendiğim bir futbolcu. Çok faydalı olacak” demeyi de ihmal etmeyerek müjdeyi verdi.

Fenerbahçe'nin eski başkan vekili Nihat Özdemir, yönetimden ayrılmasına rağmen, kulübe yakın duruyor. Ali Koç ve Ferit Şahenk gibi isimlerle Musa Sow transferinde başrol oynayan Özdemir, Oscar Cardozo konusunda da maddi destek sağlayacak.

Bu konudaki sorumuza ilginç bir cevap veren Özdemir, çarpıcı açıklamalar da yaptı. Cardozo'nun beğendiği bir futbolcu olduğunu ve takıma fayda sağlayacağını vurguladı. Her an gelişmekte olan transfer görüşmeleriyle ilgili, dün sabah itibariyle, ‘gerçekleşme yüzdesini' de açıkladı!…

İşte sorularımız ve Sayın Nihat Özdemir'in gazetemize özel açıklamaları:

*Fenerbahçe'nin transferlerini ve 3 hazırlık maçını nasıl buldunuz?

Ersun Yanal ve yeni transferlere çok güveniyorum. Zaten iyi bir kadro vardı. Şu anda Türkiye'nin en güçlü takımının Fenerbahçe'de olduğunu düşünüyorum. Yapılan takviyeleri gayet yerinde buldum. Doğru hamleler yapıldı. Yalnızca biraz zamana ihtiyaç var. Kısa zamanda takım istenen seviyeye ulaşır. İlk iki hazırlık maçında takımı beğendim. Sadece PSV maçında futbolcuları biraz yorgun gördüm. Ama daha sezonun başındayız. Her şey yoluna girer.

*Salzburg eşleşmesi Fenerbahçe'yi zorlar mı?

Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu kurasında, torbadaki en güçlü takım, Avusturya temsilcisi Salzburg'du. O da bize çıktı. Ama Fenerbahçe rakibini eleyecek güce sahip. İnşallah bu mutluluğu yaşayacağız.

*Fenerbahçe'den hiçbir zaman elinizi, desteğinizi çekmediniz. (Sow transferinde de maddi destek sağlayan işadamlarından birisiydi) Cardozo konusunda da yine başroldesiniz. Bu futbolcuyu beğeniyormusunuz?

Paraguaylı futbolcu gerçekten klasını sahaya yansıtan iyi bir isim. Fenerbahçe'ye fazlasıyla faydalı olacağına inanıyorum. Cardozo'nun futbolunu beğeniyorum.

*Bu transferin gerçekleşme olasılığını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Benim bu transferin gerçekleşme olasılığına dair verdiğim oran, yüzde 70'lerde.

*Cardozo transferinde de sanırım desteğiniz olacak. Doğru mudur?

Ben o konuda bir şey konuşmam, biliyorsun.

*Peki, öyleyse son bir soru; yeni formaları beğendiniz mi?

Gördüm, gerçekten heyecan verici. İnşallah bu yeni formalarla birlikte yeni başarılara imza atarız.

Öte yandan Cardozo transferinin gerçekleşmesi halinde bonservisi ücretinin 6 milyon euroluk kısmını, Başkan Aziz Yıldırım ve işadamları Nihat Özdemir, Ali Koç, Ferit Şahenk dörtlüsünün vereceği öğrenildi. Transferin 12 milyon Euro seviyesinde bittiği, ödeme planı üzerinde konuşulduğu bildirildi.Oscar Cardozo, Fenerbahçe'ye imza attığı takdirde Sarı-Lacivertli formayı giyen kulüp tarihindeki ilk Paraguaylı futbolcu olacak.

AHMET KONANÇ – BUGÜN GAZETESİ