SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Adım adım Adebayor

Kadrosunu dünyaca ünlü bir yıldızla güçlendirmek isteyen Kara Kartallar, Tottenham'la el sıkıştı. 'Tok alıcı' rolüne bürünen Beşiktaş, Adebayor'dan fiyat düşürmesini bekliyor.

Güncellenme: 08:29, 28/07/2013
Adım adım Adebayor

Transferde önemli isimleri renklerine bağlayan Beşiktaş, kadrosunu dünyaca ünlü bir golcüyle süslemek için de çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Kara Kartallar bu doğrultuda Tottenham’ın yıldızı Emmanuel Adebayor’la görüşmelerini sürdürüyor. Kurulan temaslarda, Londra temsilcisiyle her konuda anlaşmaya varıldığı gelen haberler arasında…

“Beşiktaş’ın bir kuruşunu sokağa atmam” diyen Başkan Fikret Orman, bu transferde de ince eleyip, sık dokuyor. “Tok alıcı” rolüne bürünen ve çok da ısrarcı görünmeyen siyah-beyazlılar, Togolu golcünün fiyat düşürmesini bekliyor. Tottenham’da kadroda düşünülmeyen ve Türkiye macerasına sıcak bakan Adebayor fiyat düşürdüğü an transferin gerçekleşeceği konuşuluyor. Siyah-beyazlıların başarılı forvet oyuncusunun bonservisi için Tottenham'a 5 milyon Euro, Adebayor’a da senelik 3.5 milyon Euro garanti para teklif ettiği kaydedildi.