SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arsenal Teknik Direktörü Arsene Wenger, gündemlerindeki transferlerin gerçekleşmesini beklediğini açıkladı. Transferlerin aslında çok da önemli olmadığını söyleyen Wenger, transfer yapmadan da şampiyon olabileceklerini iddia etti.

Liverpool’un Uruguaylı yıldızı Luis Suarez için 40 milyon 1 sterlinlik bir teklif yapan ancak henüz olumlu veya olumsuz bir yanıt alamayan Arsenal, gelecek hafta Galatasaray’ın da katılacağı Emirates Cup’ta mücadele edecek. Transfer konusunda rahat olduğu öğrenilen Fransız teknik direktör, acelelerinin olmadığını ifade etti. Suarez transferinin Emirates Cup’ın sonrasına kaldığını tahmin eden Wenger, yetenekli golcü için bekleyebileceklerini söyledi.

Güçlü bir kadroya sahip olduklarını belirten deneyimli teknik direktör, transferleri sadece kadroyu daha da güçlendirmek için yapacaklarını, transfer olsa da olmasa da Arsenal’in her zaman şampiyonluğun en büyük adaylarından olduğunu iddia etti. İsim değil yetenek transfer ettiğinin altını çizen Wenger, oyuncuların Fransa’ya astronomik ücretlere transfer olmasının doğru bir hareket olmadığını belirtti.

(Eurosport)