SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kulüp yönetiminden yapılan yazılı açıklamada, sezon sonunda takımın talihsiz şekilde küme düştüğü, bunun üzüntüsünün halen yaşandığı belirtildi.

Yönetim Kurulunun çabasına rağmen acı kaderin engellenemediği vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Sezon öncesi görüş bildiren futbol otoriteleri, takımımızın kadro yapısı olarak ilk on içerisine girebileceğini belirtmişti ancak lig maratonu devam ederken hiç hesapta olmayan büyük maddi sıkıntılar yaşanmış, durum böyle olunca da kötü son tarafımızca engellenememiştir. Sezonun bitimi ile Mersin İdman Yurdu Spor Kulübü olarak başımızı yerden kaldırıp, öncelikle yapılmış olan hataları mercek altına aldık ve bunlardan gerekli dersi çıkarttık. Aynı hataları tekrarlamamak ve çok sevdiğimiz kulübümüzü tekrar ait olduğu Spor Toto Süper Lig’e çıkarmak adına ince eleyip, sık dokuma politikasını hayata geçirdik. Ancak yine önümüze bilindik engeller konulmaya devam edilmiş, bundan önceki sezonlarda olduğu gibi 2013-2014 sezonu transfer döneminde de yine yönetim kurulu olarak tek başımıza çalışmalara başlamış bulunmaktayız.”

Teknik direktör Hakan Kutlu’nun listesinde yer alan ve olumlu görüş bildirilen futbolcuların transfer edildiği aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Bu sezon ligde iddialı konuma gelecek kadro yapısı yeniden oluşturulmuştur. Kamuoyu şunu iyi bilmelidir ki bu sezon tek hedefimiz mutlak Süper Lig’dir. Bir kez daha yinelemek isteriz ki bu takımı Spor Toto Süper Lig’e yükseltmek bizim şehrimize ve kulübümüze olan bir sorumluluğumuz ve sözümüzdür. Ayrıca bu sezon hayata geçireceğimiz Süper Lig yürüyüşünde kulübümüzün yanında yer alacak, maddi ve manevi destek sağlayacak herkese şimdiden camiamız adına saygı ve sevgilerimizi iletmeyi bir borç biliriz. Mersin İdman Yurdu Spor Kulübü olarak herkesin kulübümüzün yanında olmasını ve destek vermesini bir kez daha kamuoyu ile paylaşmak isteriz. Unutmamalıdır ki Mersin İdman Yurdu Spor Kulübü, Mersinlilerin takımıdır ve öylede kalacaktır.”