SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın milli futbolcusu Hamit Altıntop, Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) yabancı kontenjanı kararı hakkında, “Ben sadece kendi işime konsantre olmak istiyorum. Bu konu daha çok büyüklerimizi ilgilendiriyor” dedi.

Milli futbolcu, sarı-kırmızılı takımın Slovenya’nın Bled kentinde yaptığı hazırlık kampının son gününde gazetecilerin sorularını cevapladı.

Galatasaray’ın geçen sezonki performasını değerlendiren Hamit Altıntop, önemli olanın şampiyonluk olduğunu ve bunu elde ettiklerini, ayrıca, UEFA Şampiyonlar Ligi’nde de güzel bir grafik çizdiklerini belirterek, “Şimdi önemli olan iyi bir hazırlık kampı dönemi geçirmek ve geçen yıldan daha iyi olmak” diye konuştu.

TFF’nin yeni yabancı kontenjanı kararı nedeniyle bu sezon sağ bekte oynama ihtimali hakkında sorulan bir soruya Hamit Altıntop, ”Öyle bir ihtimal olacağını sanmıyorum. Ama olursa da elimden geleni yapmaya çalışacağım tabi” diye yanıt verdi.

“ÇOK İLGİNÇ BİR SEZON GEÇECEĞİNE İNANIYORUM”

Galatasaray’ın son iki yıldır şampiyon olması nedeniyle diğer takımların kendilerine karşı oynayacakları maçlara ayrı bir motivasyon ile çıkacağını ve lig şampiyonluğunu daha fazla isteyeceklerini savunan deneyimli oyuncu, ”Ama biz de geçen yılki performansımızı arttırmak istiyoruz. Çok ilginç bir sezon geçeceğine inanıyorum” diye konuştu.

İsmi Galatasarayla sıkça anılan Bayern Münihli genç futbolcu Emre Can’ı da değerlendiren Hamit Altıntop, ”Emre Can çok yetenekli bir futbolcu. Spekülasyonlar ne kadar doğru, onu bilmiyorum. Kendini geliştirirse her takıma faydalı olabileceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Milli oyuncu, geçen sezon UEFA Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek final oynadıktan sonra bu sezonki hedeflerinin daha iyisini gerçekleştirmek olduğunu kaydederek, “Ama grup ve gelecek takımlar da önemli. Hedefimiz lige iyi başlamak. Ondan önce de bir Süper Kupa maçımız var. Hedefimiz, ilk kupamızı alıp, sezona kupayla başlamak” diye görüşlerini aktardı.

“BU SEZON DAHA ÇOK KATKIM OLACAKTIR”

Geçen sezonki performansı ve Galatasaray taraftarlarının kendisinden beklentileri hakkında bir soruyu cevaplayan Hamit Altıntop, şunları kaydetti:

”Söylediğim gibi burada çok faktörler var. Yeni bir takıma geldim. Ne kadar Türk olsam da Türkiye’de yaşamamıştım. Tabii ki kötü maçlarım ve iyi maçlarım oldu. Ben burada kendimi çok iyi hissediyorum. Bunun böyle olması performansımı da artıracaktır. Bu sezon takıma daha çok katkım olacaktır.”

“Galatasaray’ın hücum oynayan bir takım olduğunu düşünüyor musun?” sorusuna cevap veren milli futbolcu, ”Tek bir örnek vereyim size. Bernabeu’da 4-4-2 oynamak, klasik 10 numara ile… Bu, yürek ve cesaret ister. Biz bunu yaptık. İlk 30 dakika da iyi olduğumuzu düşünüyorum. Golü Real Madrid değil de biz bulsaydık, bu farklı olabilirdi. Tabii ki risklidir, ancak risk olan yerde kazanç da daha fazla olabilir” ifadelerini kullandı.

TFF’nin yabancı kontenjanı ile ilgili kararını yorumlayan Hamit Altıntop, ”Ben sadece kendi işime konsantre olmak istiyorum. Takımdaki detaylara dikkat etmeye çalışıyorum. Bu konu daha çok büyüklerimizi ilgilendiryor. Onlar yorum yaparsa, tercihlerini takım için, Türkiye futbolu için kullanırlarsa seviniriz” diye konuştu.

ANTRENMAN

Galatasaray, yeni sezon hazırlıklarına sabah antrenmanıyla devam etti.

Teknik direktör Fatih Terim yönetiminde, basın mensuplarına açık gerçekleştirilen antrenmanda koşu ve fiziksel çalışmaların yanı sıra çeşitli varyasyonlar denendi.

Yayınlanma Tarihi:12:18,