SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe Yönetimi, 2 gün önce kesin olarak anlaşmaya vardığı Benfica ile o saatten beri ödeme konusunda pazarlık halindeydi. AMK, günler önce Cardozo'nun F.Bahçe'ye satıldığının haberini duyurmuştu. Ve aradaki ufak pürüzler yüzünden açıklanmayan transferde artık hiçbir sorun bulunmuyor. Yani Cardozo'nın yeni rengi artık sarı-lacivert! BUNA göre F.Bahçe Kulübü, Benfica'ya 10+3 milyon euro ödeyecek. Başta duran 10'luk kısım nakit olarak Portekiz kulübüne verilecek. Bunun 6 milyon eurosunu başkan Aziz Yıldırım, Doğuş Holding Patronu Ferit Şahenk ile eski yöneticiler Nihat Özdemir ve Ali Koç ceplerinden ödeyecek. Daha önce Sow'da devreye giren bu isimler bir kez daha kulübe büyük bir katkı yapacaklar.

NEDEN AÇIKLAMA YOK?

Geriye kalan 4 milyon euro ise kulübün kasasından 2 taksitle çıkacak. Bu taksitler 1 yıl içinde ödenecek. 3 milyon euroluk kısmı ise bonuslara dayanıyor. Oyuncunun atacağı gol sayısı, kazanılacak kupalar 3 milyon euroluk bir bonusu da yanında getirebilir.

Şimdi tüm bu detaylar ortadayken açıklama neden yapılmadığını merak ediyor olabilirsiniz. Bunu biz de merak ediyoruz. Herhalde F.Bahçe'nin bir sürprizi olacak ki hala transferi resmi siteden açıklamadı!

Eser ERENLER / AMK