SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Vojvodina’yı elemek zorundayız”

Bursaspor Kulübü İkinci Başkanı Rıdvan Şen, "Hedefimiz UEFA Avrupa Ligi'nde gruplara kalmak. Bunun için de Vojvodina'yı elemek zorundayız" dedi.

Güncellenme: 12:22, 26/07/2013
“Vojvodina’yı elemek zorundayız”

Şen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turunda karşılaşacakları takımın, Macaristan’da oynanan 2. ön eleme turu karşılaşmasının ardından belli olduğunu söyledi.

Honved’i ilk maçta 2-0, dün ise 3-1 mağlup eden Sırbistan temsilcisi Vojvodina ile 3. ön eleme turunda karşılaşacaklarını dile getiren Şen, şöyle konuştu:

“İlk maçın ardından Sırp takımıyla eşleşmeyi bekliyorduk. Beklediğimiz de oldu. UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turunda Vojvodina takımıyla eşleştik. Teknik direktörümüz Hikmet Karaman, maçı yerinde izledi ve rakip takım hakkında geniş bir bilgiye sahip olma fırsatı buldu. Turu geçmekten başka bir düşüncemiz yok. Tüm hazırlıklarımızı bu doğrultuda yapıyoruz. Hedefimiz UEFA Avrupa Ligi’nde gruplara kalmak. Bunun için de Vojvodina’yı elemek zorundayız. Bunu yapabilecek gücümüz de mevcut.”

Şen, Vojvodina ile 1 Ağustos’ta deplasmanda, 8 Ağustos’ta Bursa’da karşılaşacaklarını ifade ederek, taraftarlarının da desteğiyle turu geçen taraf olacaklarına inandıklarını anlattı.

Transfer çalışmalarının sürdüğünü kaydeden Şen, bu konuda somut bir adım atmaları halinde kamuoyuna bilgi vereceklerini sözlerine ekledi.