SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın Trabzonspor’dan transfer ettiği Tolga Zengin, bugün Türkiye saati ile 17.00’da Siyah Beyazlı takımın Avusturya’nın Lienz bölgesinde yaptığı kampa katıldı. Başarılı eldiveni takım otelinden ilk karşılayan ise Siyah Beyazlı takımın kalecisi Cenk Gönen oldu. İki kaleci otel lobisinde kucaklaştı ve daha sonra bir süre sohbet etti.

Tolga kamp yapılan otelin girişinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada şunları söyledi. “Beşiktaş gibi bir camiaya geldiğim için mutluyum. Transferimin de artık bir netlik kazanması gerekiyordu. Ligin başlamasına kısa bir süre kaldı. Yeni takımıma uyum sürecini de düşünürsek ne kadar kısa sürede netleşirse, o kadar iyi olacaktı. Önümdeki bir haftalık kamp sürecini de iyi bir şeklide geçirmek istiyorum. İstenilen bir yere gelmek daha da güzel bir duygu. Hem benim benimsediğim, hem de beni benimseyen bir camiaya geldim. Umarım her şey iyi olur.”

TOLGA İLK İDMANINA ÇIKTI 

Teknik direktör Slaven Biliç yönetiminde ilk 20 dakikası basına açık tutulan antrenmana Trabzonsopor’dan transfer edilen kaleci Tolga Zengin de katıldı.

Teknik direktör Biliç’in koşunun ardından Tolga Zengin’e “hoş geldin” diyerek basın mensuplarına birlikte görüntü vermesi ve samimi şekilde yeni kalecisine sarılması dikkati çekti.

Takım arkadaşlarıyla yaptığı koşunun ardından Tolga, kaleci antrönörü Jose Sambade Carreira yönetiminde siyah beyazlı ekibin diğer üç file bekçisiyle antrenman yaptı. Yeni transfer Tolga’nın, İngiliz Southhampton takımıyla yarın oynanacak hazırlık maçında forma giyebileceği öğrenildi.

Siyah beyazlı ekip günün ikinci antrenmanının basına açık bölümünde koşunun ardından dar alanda pas çalışması yaptı. Teknik direktör Biliç’in idmanın basına kapalı bölümünde futbolculara yarın İngiliz Southhampton takımıyla oynanacak hazırlık maçının taktiğini çalıştırdığı öğrenildi.

 

Yayınlanma Tarihi:18:58,