SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Real Madrid’in Türk asıllı Alman futbolcusu Mesut Özil, İtalyan teknik direktör Carlo Ancelotti ile çok zevkli antremanlar yaptıklarını ve ondan çok memnun olduklarını söyledi.

Takım arkadaşları Karim Benzema ve Alvaro Morata ile bir tanıtıma katılan Özil, gazetecilerin soruları üzerine, Ancelotti’nin ”tamamen yeni bir sistem getirdiğini” belirtti.

Başlangıçta zor gibi gelse de hedefe varmak için yoğun bir şekilde çalıştıklarını dile getiren Özil, “Hızlı oynamayı ve topu ayağımızda tutmayı biliyoruz. Üzerimize düşeni yaparak, mücadele ettiğimiz tüm kupaları kazanmaya çalışacağız. Bu teknik direktör bizi ileriye götürecek” değerlendirmesinde bulundu.

Takıma yeni dahil olan orta saha oyuncusu Isco’nun mükemmel bir futbolcu olduğunu ifade eden Mesut Özil, ”kendi kalitesini bildiğini ve rekabetten hiçbir endişe duymadığını” söyledi. Sağ kanadın ”favori mevkisi olmadığını” da değinen Real Madridli futbolcu, ”Benim favori yerim oyun kurmak. Ama kararı teknik direktör veriyor. Önemli olan futbolcunun değil takım olarak ne yaptığımız. Benim misyonum, takım oyununun başarılı olmasına yardımcı olmak” ifadesini kullandı.

Sözleşmesinin uzatılıp, maaşının artırılması için Real Madrid ile müzakerelere devam eden Mesut, bununla ilgili yöneltilen bir soruya ise ”Halen 3 yıllık sözleşmem var. Bu takımda oynamaktan gurur duyuyorum. Real Madrid, dünyanın en büyük kulübü. Şu anda gelecekten konuşmak istemiyorum, sezon öncesi hazırlığa konsantre olmak istiyorum” yanıtını verdi.

Karim Benzema da, Ancelotti’nin yardımcısı olarak Real Madrid’de teknik kadroda görev alan Zinedine Zidane için ”Herkes ile iyi anlaşan biri. Çok önemli bir figür çünkü başarılarla dolu bir kariyeri var. Real Madridli futbolculara çok iyi tavsiyeler veriyor” değerlendirmesinde bulundu. Benzema, Gonzalo Higuain’in Napoli’ye transfer olmasının kendisi için bir şey değiştirmeyeceğini, bugüne kadar nasıl çalıştıysa aynı şekilde devam edeceğini söyledi.